Kapat

02.01.2016 Cumartesi’nin Banko Maçları ve Tahminleri

Müjdeeeeeeeeeeeee! Android Uygulamamız  Yayında!
UYGULAMAYI BURAYA TIKLAYARAK GOOGLE PLAY STOREDEN TELEFONUNA YÜKLEYEN  İLK 10 KİŞİYE BANKO KUPONLAR ÜCRETSİZ!
ACELE ET UYGULAMAYI İNDİR 5 YILDIZ VERİP YORUM AT HEMEN PARALI KUPONLARI GÖR! ACELE ET! 
768 Türk Telekom – Galatasaray
Türk Telekom, İBB ile birlikte ligin en altında yer alan iki takımdan bir tanesi. Sadece 2 galibiyet elde edebildiler ve son aldıkları farklı Konya yenilgisinin ardından Ercüment Sunter ile yollarını ayırıp, takımı Hakan Demir’e emanet ettiler. Böyle değişiklikler ilk maçlarda genellikle takımlara olumlu yarsır. Hakan Demir, Ercüment Sunter’e oranla savunma disiplinine daha fazla önem veren bir çalıştırıcıdır ama takımın yapısı atmaya daha elverişli gibi gözüküyor. Bu nedenle Galatasaray karşısında tecrübeli oyuncularıyla yine iyi hücum edeceklerini, savunmada ise daha gayretli olacaklarını düşünüyorum. Galatasaray son maçında Beşiktaş’ı çok rahat geçti, rakibinin savunma zaaflarını iyi kullanıp yüksek skorlar atmayı bildi. Telekom’un da genel bir savunma sıkıntısınını bulunması sarı-kırmızılı ekip için artı olacaktır ama zaten dar olan rotasyonlarından bir da sekatlığı nedeniyle Green’in çıkması sıkıntıyı artırır. Ergin Ataman, bu sakatlığın ardından Lasme-Dorsey ikilisini, Micov veya Schilb’i 4 numaraya çekerek destekliyor. Bu da tempolarının yükselmesi anlamına geliyor. İki takımın da tempoya müsait yapısı, savunma sıkıntıları üst seceneğini güçlendirirken, ev sahibinin yeni bir başlangıc amacıyla çıkacağı maçta en azından handikapta kalmasını bekliyorum.
676 İstanbul Bbsk – Konyaspor
İstanbul Büyükşehir Belediyesi için belki de sezonun en önemli maçı. Şu ana kadar sadece 2 galibiyet alarak ligin dibinde yer alan İBB, kümede kalmak istiyorsa geçmesi gereken takımlardan bir tanesi Konya ve onlar 5 galibiye ulaştı bile. Bir de kadrolarına gectiğimiz günlerde çok önemli bir skorer olan Reynolds’ı kattılar ve hücum potansiyellerini artırdılar. Oyun kurucu pozisyonunda Brazelton ayrıldıktan sonra yaşanan boşluk da böylelikle kapanmış olacak. Ancak karşılarında da Kartal ve McCauley takviyeleri ile güç kazanan İBB, son olarak da AEK’dan ayrılan ABD’li guard Malcolm ile anlaştı. Bu oyuncunun Konya maçında oynayıp oynamayacağı net olmasa da daha önceki takviyeler ve Ertugrul Erdogan göreve geldikten sonra rotasyona dahil olan ya da süreler artan Metecan, Kartal, Uğur gibi genç isimlerle takımın direncinin de yükseldiğini ve ev sahibinin kader maçını kazanabileceğini düşünüyorum.
777 Trabzonspor – Darüşşafaka Doğuş
Trabzonspor, kadrosunda çok önemli iki ismi değiştirdi. Odom ile Kinsey ile yollar ayrılırken, yerlerine Thompson ile Kitchen dahil edildi. Biraz daha düzen takımı olma hamlesi olarak değerlendirilebilecek bu transferlerin takıma nasım yansıyacağını ileriki haftalarda daha net görebiliriz ama ilk maçlarında bu oyuncuların çok şeyi değiştirebileceklerini sanmıyorum. Daçka ise giderek sistemini oturtmaya başlayan, TOP 16’ya yükselme başarısı göstererek gücünü kanıtlayan bir takım. Çok geniş bir rotasyona sahip olması, son maçlarda Mehmet Yağmur’u da devreye sokarak guard savunmasında sertliği artırması, onlar için önemli ayrıntılar. Trabzon deplasmanında mutlaka zorlanacaklardır ama sonunda kazanabileceklerini düşünüyorum. Özellikle boyalı alandaki isimlerin form durumlarına baktığımızda Daçka kesin favori.
797 Olympiakos – Apollon Patras
Olympiakos’un ligde son 5 maçı alt bitti. Bu hemen hemen son 1-1,5 aylık süre demek, yani sakatlık problemlerinin başladığı zamana denk geliyor. Ligin en az sayı yiyen takımı olan Olympiakos misafir takımı da kolay kolay 60’lara çıkarmaz düşüncesindeyim. Normal rakiplerine 70 civarı atan Apollon Patras’ın işi zor. Alt bekliyorum.