Kapat

02.07.2018 Pazartesi Banko Maçlar ve iddaa Yorumları

2 Temmuz Pazartesi günü oynanacak dünya kupası maçlarının iddaa tahminleri , bahis yorumları , günün analizleri banko maçlar yazımız ile sizinle..

685 Büyük Britanya – İsrail
Elemelerde her maçta çok iyi bir direnç koyan ve her maçı son anlarda kaybeden Büyük Britanya bu şanssızlığını 3 gün önce Estonya karşısında kırdı ve şansını son maça taşıdı. Clark-Olaseni ikilisi içerden takımı taşıdı. Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda yaşanan hayal kırıklığı sonrası elemelerde de İsrail kötü görüntü veriyor.

4 gün önce Yunanistan karşısında 96 sayı yiyip küçük düşürücü bir mağlubiyet aldılar. NBA’de oynayan Casspi’nin gelmemesi ve bazı eski tanınmış oyuncuların yerini dolduramamaları ülke basketbolu adına sıkıntı gözüküyor. Düşük skorlu bir maç olmasını bekliyorum.

684 Belçika – Bosna Hersek
Belçika çok kısıtlı bir takım ve başta skorer Lojeski olmak üzere yararlanamadıkları oyuncular yüzünden maç kazanamayıp elendiler. 3 gün önce Rusya karşısında ikinci yarı hücumda krize girip farklı kaybettiler. Van Rossom kalitesini sergiledi.

Tumba ve Serron yakın dönemde sakatlanıp kadro dışı kalmıştı. Bosna Hersek sezon sonu oynanacak elemelere çok fazla önemli oyuncusunu getiremedi ve Fransa karşısında küçük düşürücü bir mağlubiyet aldı. Devşirme oyuncunun da yer almadığı kadroda Kikanovic elle tutulur tek isim olarak göze çarpıyor ki o da sahanın en kötülerindendi.

Bosna Hersek bir üst tura çıkmayı garantilese de ikinci turda şansını devam ettirme adına bu maçı kazanması gerekiyor. Düşük tempolu az skorlu bir maç olmasını bekliyorum.

683 Sırbistan – Almanya
Sırbistan, çok fazla önemli oyuncusundan elemelerin bu penceresinde de yoksun olsa da yine de üstün bir takımlar ve bunu Gürcistan deplasmanında aldıkları ezici galibiyet ile gösterdiler. Dejan Todorovic olağanüstü bir maç çıkardı. Micic bu sezonki çıkışını sürdürdü.

Keza Milosavljevic de oyunun her alanında iyi katkı verdi. Elemelerin üçüncü penceresine başta NBA’de oynayan yıldızı Schroeder olmak üzere önemli parçaları getiren Almanya, 3 gün önce Avusturya karşısında rahat kazandı ve son maça namağlup geldi.

Her ne kadar Theis sakatlığından olmasa da Marjanovic’in savunmasında eski takım arkadaşı Zirbes önemli bir güç sağlayabilir. Sırbistan’da Nedovic bu maçta yok. Bu maça ait tüm biletler tükenmiş. Yüksek tempolu bol skorlu bir maç olmasını bekliyorum.

681 Rusya – Fransa
Rusya, elemelerin bu turuna Shved’i getiremese de kalan oyuncu havuzunda neredeyse hepsini getirdi ve ilk maçta Belçika deplasmanında ikinci yarıda katı savunması ile farka gidip kazandı. 5 oyuncudan çift haneli skor katkısı aldılar.

Elemeler boyunca adeta çok zayıf bir kadro ile mücadele eden Fransa bu üçüncü aşamaya dev oyuncularını getirdi ve ilk maçta Bosna’da gövde gösterisi yaptı. Gobert ve Poirier ile pota altını domine ettiler. İlk maçta kadroyagiremeyen oyuncular Jackson ve Lessort, Euroleague kalibresinde isimler. Bu maçta ise Causeur ve Koffi olmayacak. Rusya’da ise önemli yaratıcı Karasev, burnundaki sakatlıktan yok. Fransa’nın kazanmasını bekliyorum.