Kapat

08.09.2015 Salı’nın Banko Maçları ve Tahminleri

Banko Maçlar ve Tahminleri

802 Slovenya – Hollanda
Hollanda, geniş bir rotasyona sahip olmamasına rağmen başarılı bir performans ortaya koyuyorlar. N.Henk, AJ.Slaughter, N.D.Jong takımı sürükleyen isimler olarak ön plana çıkıyor. Yorgunlukla beraber bu maçtada Slovenya’ya skor olarak eşlik edebileceklerini düşünüyorum.

Slovenya, son maçta Gürcistan’ı 79-68 mağlup etmeyi başardı. Z.Dragic gibi tempolu bir oyuncuya sahipler. Pota altından skora üretmekte sıkıntı yaşamıyorlar %50’nin üzerinde bir hücum başarısına sahip olduklarını görüyoruz.

Üst tek tercihim olacak.

803 Almanya – Türkiye
Türkiye, ilk 2 maçta savunma basketbolunu sahaya yansıtamadı. Hücum oyununu her rakibe kabul ettirmemiz mümkün değil zira İspanya karşısında bu sebeple ağır bir yenilgi almak zorunda kaldık. Almanya’ya karşı bu sefer iyi savunma yaparak oynamak zorundayız.

Almanlar, turnuvadaki ilk 2 maçta savunmada başarılı gözüktüler. Rakiplerin 70’lere ulaşmasına izin vermedikleri gibi kendileri de iyi bir hücum yüzdesi yakalayamadılar. Nowitzki ve Schröder dışındaki isimler hücumda istikrarlı değiller.

Alt tek tercihim olacak.

804 Gürcistan – Yunanistan
Yunanistan, 2’de 2 ile yoluna devam ediyor. Son maçtada Hırvatistan’ı geriden gelip 72-70 mağlup etmeyi başardılar. Maçı koparmakta sıkıntı yaşıyorlar. Savunmaları başarılı değil, hücumda ise bireyselliğin özellikle Hırvatistan maçında ön plana çıktığını gördük.

Gürcistan, oyuncu kalitesiyle yorgun Yunanistan’a direnebilecek kapasitede bir ekip. J.Pullen, Shermadini, Sanikidze, Markoishvili gününde olduklarında maçın içinde takımlarını tutabileceklerini düşünüyorum.

Alt ve maç sonu 1 tercihlerim var.

805 Hırvatistan – Makedonya
Makedonya, savunması sıkıntılı ama hücumda başarılı bir takım. Şut yüzdeleri de gayet yüksek. İlievski, Stajonovski, Trajkovski, iyi bir turnuva geçiriyorlar. Savunmalarında ki sıkıntı dışında problemleri olduğunu düşünmüyorum.

Hırvatistan, içinde iyi bir hücum takımı diyebiliriz. Zengin bir kadroya sahipler, Tomic, Bogdanovic, R.Ukic, S.Krunoslav gibi hücumda sorumluluk alabilen isimlere sahipler. Savunma performanslarını ise yeterli görmüyorum.

Yüksek skorlu ve çekişmeli bir maç olmasını bekliyorum. Üst ve maç sonu 2 tercihlerim var.