Kapat

1 Eylül 2022 Günün Banko Maçları

Banko Maçlar ve Tahminleri

1 Eylül 2022 Günün İddaa Tahminleri ve Banko Maçları

Perşembe günü bültende yer alan maçlardan en banko iddaa tahminleri ve banko maçlar sizinle. Paylaştığımız Banko maçlar ile hazırlayacağınız banko kuponlar sayesinde kaybetmeniz çok küçük bir ihtimal. Çünkü sitemizde yayınlanan iddaa tahminlerinin büyük bir kısmı tek bir kaynaktan değil global olarak en çok takipçisi olan iddaa uzmanlarının oynadığı maçlardan düzenlenmiştir.

Türkiye – Karadağ
Tiflis’te oynanacak A Grubu’ndaki günün ikinci maçını Millî Takımımız ile Karadağ oynayacak. Turnuvaya gelmeden son olarak FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu’nda maçlar oynadık. Letonya deplasmanında farklı bir skorla dağılırken iç sahada Sırbistan karşısında 21 sayıdan geri gelmeyi başarsak da sonunu galibiyet ile getiremedik.

Karadağ, turnuva öncesinde FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri K Grubu’nda iç sahada Bosna-Hersek’i farklı mağlup edip deplasmanda Litvanya’ya kaybetti. NBA’deki isimlerinden Marko Simonovic, takımın yıldızı Bojan Dubljevic kadrodalar. Devşirme olarak Kendrick Perry’i kullanıyorlar. Son maçlarda Karadağ, fena bir tablo sergilemedi. Ben özellikle iki tarafın da üretkenliği ile yüksek skorlu bir maç bekliyorum.

Belçika – Gürcistan
Belçika, bir ara beklentilerin yükseldiği takımlardan olsa da hazırlık dönemindeki görüntüleri çok olumlu değildi. Kötü sonuçlar aldıkları hazırlık maçları oynadılar. Turnuva öncesi FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu’nda ise Büyük Britanya’yı mağlup ederlerken Yunanistan’a deplasmanda farklı kaybettiler.

Ev sahibi Gürcistan da hazırlık döneminde çok iyi değildi fakat FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri L Grubu’nda iyi iki maç çıkardılar. İç sahada Hollanda’yı yenerlerken deplasmanda İtalya’ya karşı başarılı performansa rağmen kritik şekilde kaybettiler.

Onlar için en büyük şanssızlık Hollanda maçında yıldızları Tornike Shengelia’yı kaybetmeleri oldu. Ondan yoksun mücadele etmeye hazırlanıyorlar. Belçika’yı hazırlık döneminde çok beğenmesem de Shengelia’nın olmadığı Gürcistan’a karşı direnç göstereceklerini düşünüyorum.

İspanya – Bulgaristan
EuroBasket 2022, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te oynanacak İspanya – Bulgaristan maçıyla başlıyor. İspanya, belki de son yıllardaki en gösterişsiz kadrolarından biriyle turnuvaya geliyor. Sergio Llull’u da turnuva öncesi kaybettiler. Lorenzo Brown’u devşirme olarak kullandıkları kadroda Willy Hernangomez, Juancho Hernangomez ve Usman Garuba gibi NBA oyuncuları bulunuyor. Hazırlık maçlarında çok da iyi gözükmemişlerdi fakat turnuva öncesinde FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri L Grubu’nda İzlanda ve Hollanda’ya karşı farklı galibiyetler aldılar.

Bulgaristan, hazırlık maçlarında Çekya’ya karşı deplasmanda farklı bir yenilgi almıştı ama neredeyse önemli oyuncularının tamamından yoksun çıktıkları bir karşılaşmaydı. Turnuva öncesi EuroBasket 2025 Elemeleri kapsamında Kıbrıs Rum Kesimi ve Romanya’ya karşı galibiyetler aldılar.

İspanya’yı en son 1971’de mağlup etmişlerdi. Diğer iki zafer de 1963 ve 1965’te gelmişti ki 1965’teki zafer yine Tiflis’teydi. Bu maçta en önemli silahları Sasha Vezenkov ve Galatasaray’da forma giyen devşirme yıldızları Dee Bost olacak. Karşılaşmaya yönelik öncelikli bir tahminim yok. Hatta riskli bir seçeneğe yönelmiş durumdayım. Ben başlangıç atmosferinin etkisiyle ilk yarıda yüksek skor çıkacağını düşünüyorum.