Kapat

102 Lokomotiva – Dinamo Zagreb Maç Tahmini

sBir kulübün A takımı ile B takımının aynı ligde mücadele etmesi, her ligde tepki çeken bir olaydır. Zamanında organik bağları bulunan Ankaragücü & Ankaraspor, Gençlerbirliği & Gençlerbirliği Oftaş kombinasyonları hakkında ne kadar çok spekülasyon çıktığını sizler de hatırlıyorsunuz. Bu durumun daha da vahimi, Hırvatistan ve Macaristan liglerinde -şu an bile- yaşanıyor;

Macaristan Ligi lideri Videoton’un 2. takımı, Puskas Academy olarak bildiğimiz spor kulübünün ta kendisi. Ancak Puskas Academy’nin alt/orta sıra takımı olması nedeniyle, bu ekiplerin bağları -yeterince- önemsenmiyor. Ancak 2015 yılı itibariyle, Dinamo & Lokomotiva bağları daha fazla konuşulmaya başlandı… 2015’in başlaması ile birlikte fetret devrine giren Hajduk Split, kısa sürede Lokomotiva Zagreb’in gerisine düştü. Şu an Dinamo Zagreb büyük bir farkla lider ve “küçük kardeş” Lokomotiva 3. sırada yer alıyor. Ligde 2. ve 3. sırada yer alan takımlar, UEFA Avrupa Ligi elemelerine katılıyor. Lokomotiva’nın 3. sırada kalması da işte bu yüzden önemli. Ancak Lokomotiva yerini kaybderse, Dinamo Zagreb’in ezeli rakibi Hajduk Split Avrupa potasına girebilir. Puan farkı sadece 5 !

* Dinamo’nun sahasında oynanan ve farklı bitmesi beklenen Lokomotiva maçlarının son yıllarda -genellikle- H0 bitmesi,
* Geçtiğimiz sezon oynanan ve 81. dakika itibariyle Lokomotiva’nın 3-1 olduğu, ancak maçı 3-4 Dinamo’nun kazandığı maç,
* Lokomotiva’nın geçen sezon oynadığı iç saha maçlarında %25 civarı İY2/MS1 ve/veya İY1/MS2 istatistiği tutturması,
* Dinamo’nun zirve yarışındaki -rahat sayılabilecek- konumu,
* Lokomotiva’nın, tarihinin en iyi sonucuna doğru yürümesi,
* Lokomitiva’nın başarılı olması durumunda, Hajduk Split’in Avrupa poyası dışında kalacak olması,

… vb. nedenler dolayısıyla, bu maçta favori olan bahis tercihlerini kullanmayacağım. Net olarak karar verebilmiş değilim, ancak 2 farklı kurgu üzerinden yüksek oran denemeleri yapmayı planlıyorum. Lokomotiva ya puan alacak, ya da -daha öncelerde sıkça yaptığı gibi- öne geçmesine rağmen maçı kazanamayacak… İki kurgu da zor, ancak yüksek oranları dolayısıyla 3-5 TL ayrılabilecek denemeler. Kimseyi etki altında bırakmadan, bu tip denemeler yapacağımı bildirmek istedim.

İY1 (5,00) 1/2 (22,00)