Kapat

115 Valerenga – Haugesund Maç Tahmini

Vålerenga, ilk hafta evinde ağırladığı “güç kaybetmiş” Strømsgodset’i 3-1 ile geçmeyi başarmıştı. Geçtiğimiz haftanın açılış maçında ise Sarpsborg ile 1-1 berabere kaldılar. Takımdaki tek eksik, orta saha oyuncusu Mattias Totland.

Haugesund ise ligin açılış haftasında Stabæk ile 1-1 berabere kaldı. Sayısız gol pozisyonu ve bir de penaltı kaçıran Haugesund, iyi oynamasına rağmen 1 puan ile yetinmek durumunda kaldı. Ancak bu maçta iyi görünmelerinin sebebinin, Stabæk’in çok kötü olmasından kaynaklandığını anlamamız uzun sürmedi! İç sahada oynadıkları 2. maçta Rosenborg’a 6-0 yenilerek, beklenmedik bir skorla karşılaştılar.

Vålerenga geçen sezonu 6. tamamladı; 11G-9B-10M. İç sahada ise 8G-5B-2M’lik bir performansa imza attılar. 33 gol atıp, 19 gol yediler. Haugesund ise 2014 sezonunu 11. sırada bitirdi. 10G-6B-14M. Deplasmanda ise 4G-2B-9M’lik bir performans gösterdiler. 16 gol atıp, 29 gol yediler. Geçtiğimiz sezon bu sahada oynanan maç, 4-1’lik Vålerenga üstünlüğü ile tamamlandı. Ayrıca bu sahadaki son 5 Haugesund maçının 4’ünü kazandılar.

Her iki takımın da sahasının doğal çim olması, pozitif oyuna elverişli bir ortam hazırlıyor. Ancak Haugesund’un Stabæk karşısındaki iyi oyununu baz almazsak, kısa vadede pek de umut vaad ettikleri söylenemez. Yine de uzun vadede başarı sağlayacaklarını ve ligde kalacaklarını düşünüyorum. Lige formda başlayan Vålerenga karşısında alacakları bir puanı bile sürpriz olarak nitelendireceğim için, MS1 ve H1 bahsilerini kullanmayı uygun görüyorum.

MS1 (1,45) H1 (2,40) 3,5+ (2,05)