Kapat

12 Eylül Salı EuroBasket 2017 Yorumları ve Banko Maçlar

Salı  gününe ait yazarlarımızın Euro2017 Basketbol Tahminleri ve Banko Maçlar diyebileceği 6 maç sizinle… Günün en değerli maçlarını yaklaşık yarım gün boyunca analizi yapılıyor,Çıkan maçlar son bir defa kontrol edilip yorumu ile birlikte size sunuluyor.Buradaki amacımız size verdiğimiz iddaa tahminleri ile kuponlarınıza ekliyeceğiniz maçtaki riski azaltmak ve para kazanmanızı sağlamak.

commercial photography locations

980 Almanya – İspanya
Nowitzki sonrası Schroeder ile tekrar takımı taşıyıcı bir oyuncu bulan Almanya, 2007’den sonra tekrar çeyrek finale yükselmeyi başardı. Schroeder yine etkili oynarken Theis, İsrail maçında olduğu gibi harika oynadı. Lo kötü bir turnuva geçiriyor.

Benzing son 5 maçta 9/28 üçlük attı. Düşük dış şut yüzdesi ile oynuyorlar. Herkesin altın madalya favorisi olan İspanya, İstanbul’da ilk maçta millilerimiz karşısında kontrolü ellerinde bulundurdukları maçta son dakikalarda farkı açıp kazandılar.

Pau Gasol etkili performansını sürdürüyor. Llull’un sakatlığı sonrası Rodriguez ve Rubio ikilisi beklentilerin üzerinde bir turnuva geçiriyor. Yüksek dış şut yüzdesi ile oynuyorlar. Ribaundlarda çok etkililer. İspanya finalin net favorisi olsa da Almanya birçok maçta beklentilerin üzerinde performans gösterdi.

Farklı kaybettikleri Litvanya maçında da ilk yarı oyundan kopmamışlardı. İspanya’nın uzun ikilisi karşısında Theis-Voigtmann ikilisi ile geri adım atmayacaklarını ve Schroeder’in de yaratıcılığı ile hücumda bulacakları imkanlar ilk yarıdan maçta kalmalarını sağlayacaktır.

981 Slovenya – Letonya
Bir türlü madalya alamayan Slovenya, Goran Dragic’in son turnuvası olan bu turnuvada iddialı takımları devirerek yenilgisiz lider çıktığı grup sonrası zayıf Ukrayna karşısında rahat kazanmayı başardı. 2009’dan sonra ilk kez yarı finale yaklaştılar.

Dragic son maçta kötü oynasa da sorun olmadı. Doncic formda. Randolph son maçta patlama yaptı. Ribaundlarda etkililer.Son Avrupa Şampiyonası’nda çeyrek final oynamayı başaran Letonya bu turnuva için herkesin sürpriz adayıydı. Son 5 maçı kazanarak çeyrek finale kaldılar.

Son maçta Karadağ karşısında hücum güçleri çok fark etti ve farka koştular. Porzingis sıklıkla ne kadar özel bir oyuncu olduğunu gösteriyor. Bir önceki maç tartışmalı faul kararları sebebi ile çok az oyunda kalabilen Timma yine harika oynadı. 1930’lı yıllardan beri yarı finale çıkamadılar.

Slovenya’da Dragic ve Doncic hızlı hücumlarda daha rahat bir şekilde pozisyon yaratma şansına sahip oluyor. Letonya son maçta Karadağ gibi bir takımın bile oyun temposunu yansıtmasına izin veremeden hücumda şov yaptılar. Çok yüksek şut yüzdesi ile oynuyorlar.

Bertans kardeşler son maçlarda düşük dış şut yüzdesi ile oynadı. Onların birinin de devreye girmesi bu maçta çok yüksek skorları görmemizi sağlayabilir. Letonya’nın daha derin hücum opsiyonu galibiyete yakın olduklarını düşündürüyor.

banko maçlar

982 Yunanistan – Rusya
Yunanistan, turnuva başladığından beri saha içi sorunlarının yanı sıra saha dışı problemlerle de uğraşıyordu. Finlandiya mağlubiyeti sonrası Thanasis Antetokounmpo’nun Yunan medyasına verdiği röportajda sadece yüreğiyle oynayan oyuncular milli takıma gelmeli demişti.

Bu açıklamalarla beraber kaosun daha da büyüyebileceği konuşuluyordu fakat Yunanistan, Polonya galibiyetiyle son 16 turuna kalmayı başarmıştı. Grup aşamasına kusursuz geçen Litvanya’yı da iyi bir basketbolla elemelerinin ardından bir anda kendilerini çeyrek finalde buldular.

Sloukas turnuvanın başından beri takımını sırtlamış durumda. İlk maçlarda büyük hayal kırıklığı yaratan Calathes, Polonya ve Litvanya maçlarında beklenen performansı sergiledi. Son maçta Bourousis’in de devreye girmesiyle beraber beklediğimiz Yunanistan’ı izledik.

Tabii Yunanistan için grubu dördüncü bitirmek ilk başta çok kötü gözükse de Litvanya galibiyetiyle bir anda madalya yolunu da açmış oldu. Finale kadar İspanya’dan kaçmış oldular. Rusya grup aşamasında sadece tek mağlubiyet alsa da üçlü averajda grubu üçüncü sırada bitirmişti.

Hırvatistan zorlu bir eşleşme gibi gözükse de Hırvatları eleyebileceklerini yazmıştım nitekim yanıltmadılar. Rusya alınan sonuçlardan bağımsız şu ana kadar sergilediği performansla beni en fazla şaşırtan takım. Alexey Shved kariyerinin en olgun basketbolunu oynuyor.

Daha önemlisi tüm takım onun liderliğini kabullenmiş durumda. Hırvatistan karşısında yine muazzam oynadı. İki takım grup aşamasında karşı karşıya gelmiş olsa net bir şekilde Rusya derdim fakat Yunanistan, Litvanya karşısında sergilediği performansla benim için bu karşılaşmada favori olan taraf. Yunanistan’ın zorda olsa kazanacağına inanıyorum.

987 İtalya – Sırbistan
Önceki Avrupa Şampiyonaları’nda çeyrek finale yükselen İtalya’da hazırlık döneminde Gallinari’nin sakatlanması beklentileri düşürmüştü, savunma ağırlıklı kısıtlı hücum performanslarına rağmen yine çeyrek finali görmeyi başardılar.

Finlandiya’yı İstanbul’da ezip geçtiler. Boyalı alanda ve bençten rakibe oranla düşük katkı alsalar da kazanmayı başardılar. Belinelli takımı sürüklüyor. Datome istikrarlı performansını sürdürüyor. Hackett, 3/18 üçlük attı. Sırbistan çok fazla eksikle yer aldığı turnuvada üçlü averaja rağmen lider çıkmasının avantajı ile Macaristan ile eşleşmişti.

Bir ara 18 sayıya kadar çıkardıkları maçın geri kalanını ikinci viteste oynayıp kazandılar. Ribaundlarda ve boyalı alan sayılarında rakibi ezdiler. Yaptıkları top kayıplarından rakibin fazla sayı bulması ile rakipleri maçta kaldı. Kuzmic en iyi maçını çıkardı. Bogdanovic takımı sürüklüyor.

Jovic çok iyi bir turnuva geçiriyor. Boyalı alandan fazla sayı çıkartıyorlar. İki takım 3 hafta önce Yunanistan’da hazırlık turnuvasında karşılaşmış ve Sırbistan rakibini son çeyrekte kitleyip 73-65 kazanmıştı. İtalya turnuvada rakiplerini en düşük skorda tutan takımlardan biri.

Düşük ikilik yüzdesi ile oynayan, hücum ribaundlarından ve hızlı hücumlardan neredeyse hiç ekstra sayı çıkartamayan İtalya’nın Sırbistan karşısında da skor sıkıntısı yaşayacağını ve düşük skorlu bir maç olacağını tahmin ediyorum. Sırbistan’ın da yarı finale çıkmasını bekliyorum.