Kapat

122 Trabzonspor – Beşiktaş Futbol Tahminleri 18 Mayıs

Haftanın en keyifli maçlarından bir olacak. Trabzonspor tam 10 maçtır mağlubiyet yüzü görmüyor. Bordo mavililer bu sahada bütün büyük maçlarını çok iyi oynamanın öz güvenini omuzlarında hissedecektir. Geçen hafta kaybedilen beraberlik olmasaydı şimdi üçüncülük için daha avantajlı çıkılabilirdi. Şimdi yenip son hafta rakibinin puan kaybetmesini bekleyecek. Her ihtimalde 3 sene ardından Avrupa katılımı sağlandı. Gelecek sene büyük umutlar barındırıyor. Onazi dışında sakatlık sorunu olmamaları ideal kadronun sahada olacağını gösteriyor.

Beşiktaş rakiplerinin arasında oynadığı haftayı değerlendirmek istiyor. Derbi mağlubiyeti şampiyonluk ümidini bitirdi ama ikincilik şu anda en yakın hedef diyebiliriz. Şenol Güneş ve Burak Yılmaz açısından değişik duygular yaşanabilir. İki takımın ortak özelliği savunma hattı zayıf ama gol atabilen takımlar olunca seyir zevki yüksek mücadele olacak. Kartal Güven, Adem Ljajic, Burak, Lens gibi isimleri kullanarak dikine oyuncu tercih eder. Dorukhan, Gökhan Gönül sakatlıkları nedeniyle oynayamayacak.

Taraf galibiyeti yerine gollere yönelin.

Tüyolar
2,5 Altı/Üstü Üst1.20
Ev sahibi takımın bu sezon ligde oynadığı son 4 maçta 3 kez 2,5 ve üzerinde gol atıldı. Misafir takımın bu sezon ligde oynadığı son 6 maçta 5 kez 2,5 ve üzerinde gol atıldı. Trabzonspor bu sezon, kendi sahasında, ligin ilk 6 sırasında yer alan takımlara karşı 4 maç oynadı, bu maçların tamamında 2,5 ve üzerinde gol atıldı. İki takım arasında oynanan son 5 maçta 4 kez 2,5 üzerinde gol atıldı.

Karşılıklı Gol Var1.25
Ev sahibi takımın bu sezon ligde oynadığı son 4 maçta karşılıklı gol oldu. Misafir takımın bu sezon ligde oynadığı son 6 maçta 5 kez karşılıklı gol oldu. İki takım arasında oynanan son 5 maçta 4 kez karşılıklı gol oldu.

Ev Sahibi
Hakem Fırat Aydınus yönetiminde çıktığı 54 maçta 21 galibiyet, 17 beraberlik, 16 mağlubiyet elde etti.

Deplasman
Deplasmanda oynadığı son 6 maçta kalesinde gol gördü.
68 golle en fazla gol atan takımı.
Hakem Fırat Aydınus yönetiminde çıktığı 37 maçta 14 galibiyet, 11 beraberlik, 12 mağlubiyet elde etti.

İki Takım Arasında Oynanan Son 10 Resmi Maçta:
Trabzonspor 1, Beşiktaş 6 galibiyet elde ederken 3 maç beraberlikle sonuçlandı.
Trabzonspor 11 gol atarken, Beşiktaş 21 golle karşılık verdi.
4 maç 2,5 gol altında, 6 maç 2,5 gol üstünde tamamlandı.
6 maçta karşılıklı gol olurken, 4 maçta taraflardan en fazla biri gol atma başarısı gösterdi.
7 maç 2-3 gol aralığında tamamlandı.
Trabzonspor 3 ve Beşiktaş 7 maçta ilk golü atan taraf oldular.