Kapat

13.10.2019 Pazar’ın Kazandıran Banko Maçları

13 Ekim 2019 Banko Maçlar ve Tahminleri

Büyükçekmece Basketbol – OGM Orman
Galiibiyeti olmayan takımlardan Büyükçekmece’de hafta içi sponsor ile olan sorun ve mali kriz baş gösterdi. Sözleşme hükümlerine uymadıkları için sponsorlarını mahkemeye verdiler. Geçen hafta maaşını alamayan Osiris Eldridge maça çıkmamıştı. Maça çıkmayan diğer iki isim James Saffold ve Kenny Hayes’in ise sakat olduğu söylendi. İstatistiklere göre Andrew Andrews, Robert Upshaw ve Osiris Eldridge verimli isimler.

Ormanspor’da galbiyetsiz .Ancak oynadıkları basketbol daha düzenli. Rakeem Christmas’ın sakatlığı geçti ve takıma bu maçla dönecek.Sakat oynayan Luka Babic’in de ağrıları dinmiş durumda. Cevher Özer ve Elmeddin Kikanovic verimli isimler.

Büyükçekmece’nin yaşadığı krizde Ormanspor kazanmaya yakın taraf ve ben + 2.5 sayılık handikap avantajını da yanıma alarak MS:2 önereceğim.

Bursaspor – Karşıyaka
Oynadığı 2 maçı da kazanan ve bu 2 maçta da 80 sayının üzerini gören ligin yeni takımı Bursaspor savunmada da iyi bir ekip. İlk maçta Tofaş’ı 76 ,geçen hafta da Darüşşafaka’yı 63 sayıda tutarak bunu kanıtladılar.İyi şut performansları en dikkat çeken yanları. Chris Jones,Allerik Freeman ve Perry Jones takımın verimli isimleri.

Karşıyaka’da 2 maçta 2 galibiyete imza attı. Avrupa mücadelesinde de Boras’ı 2 maçta da yenerek Fıba Europe Cup’ta gruplara kaldılar. Savunmada şu anda ligin en iyisi konumundalar. Jordan Morgan, Amath M’baye, Brandon Triche ve D.J Kennedy verimli oyuncular.

İki takımda çarpıcı sonuçlara imza atarak lige ve yeni sezona başladı. Bursa’da oynanacak maçta önemli bir seyirci baskısı da olacağını düşünüyorum. Karşıyaka daha tecrübeli bir takım. Kazanmaya yakın taraf olarak Karşıyaka’yı görüyorum. Tercihim de bu yönde olacak.

T.Bandırma – Anadolu Efes
Oynadığı 2 maçta tek galibiyeti olan Bandırma geçen hafta Ormanspor’u yenerken çok zorlandı. Savunmada problemli gözüküyorlar. Yabancılardan beklenen verimi alabilmiş değiller. Rıdvan Öncel ve Emanuel Terry en verimli isimler.Kalinoski ve Prewitt dış şutlarda sorunlu bir dönemdeler.

Anadolu Efes ise sezona ligde kayıpsız başladı. Euroleague’de ise Barcelona’ya kaybettiler. Top paylaşımları iyi durumda. Beaubois,Micic,Dunston,Anderson ve Peters verimli oluyor.

Anadolu Efes maçın mutlak favorisi.Ancak cuma akşamı oynayacakları Euroleague maçından sonra bu maça çıkacakları için yorgun olacaklar. Bu durumda koç Ergin Ataman Türk oyuncularını daha fazla kullanmak isteyebilir. Ve bu da çift haneli farkların oluşmasını engelleyebilir. Bu sebeple çok güvenli olmasa da +10.5 handikaptan Bandırma’yı deneyeceğim.

İTÜ Basket – Darüşşafaka
Süper ligin başlamasına 1 hafta kala lige dahi olan İTÜ halen takım oluşturma aşamasında ve hafta içinde skorer isim Kevin Dillard ile anlaştılar. Oynadıkları 2 maçta da dirençsizlerdi. Archie Goodwin ve Darrell Williams verimli isimler oldu.

Darüşşafaka ise oynadığı 4 resmi maçtan 3 galibiyet çıkartan Darüşşafaka geçen hafta Bursaspor karşısında çok beklemediği kötü bir yenilgi yaşadı. Ribaundlarda ligin en etkin takımı konumundalar. Doron Lamb,Jarrod Jones, Johny Hamilton ve Bonzie Colson verimli isimler.Gary Browne’dan henüz verim alamadılar.

Darüşşafaka maçı kazanacak kalitede. 12.5 olan handikapı da aşacaklarını düşünüyorum. Oran arttırmak isteyenlere ikili bahiste (165.5 sayıdan) 2 ve üst seçimini de önereceğim.