Kapat

14 Ocak Basketbol Maç Yorumları ve Kuponu YAYINDA

718 Lokomotiv Kuban – Valencia
Kuban bu arenanın en değerli kadrolarından birisine sahip. İlk maçta da Ploiesti karşısında şakalarının olmadığını gösterdiler. Brown, Delaney, Hendrix, Kurbanov, Simon ve Randolph gibi değerli bir rotasyona sahipler. Özellikle iç sahada durdurulması son derece zor isimlerle ilerlemeyi sürdürüyorlar.

Valencia’da biraz olsun düzelme var. Fakat sezon başında yapılan yanlış tercihler nedeniyle takım kimyası bir türlü oturtulamadı. Son olarak Lucic ve Lishchuk sakatlandılar. Zaten Ribas, Van Rossom gibi isimler formsuzluğun dibini gördüler. Bu noktada zaten boyalı alanı çok iyi tutan Kuban’a karşı iç sahadan etkili olabilecek isimleri besleme konusunda zorlanacaklar.

Kuban’ın rahat bir maç çıkarmasını bekliyorum. Valencia bu kadro yapısıyla Kuban karşısında varlık gösteremeyecektir. 3,5/6,5 handikaba rağmen 1/1 tercihim var. lk Yarı / Maç Sonucu: 1/1

717 Krasny Oktyabr – Cedevita
Oktyabr’da inanılmaz bir düşüş var. Hücumda çok ekstra işler yapan takım son haftalarda inanılmaz zorlanıyor. Roma karşısında da berbat bir takım izlettirdiler. Daralan rotasyonda Romeo Travis, Randy Culpepper, Lamont Hamilton ve Donnie McGrath bir şeyleri değiştirmek adına fark yaratabilirler. Yine de kısa vadede eski performanslarını göstermelerini beklemiyorum.

Avrupa’nın en genç takımlarından birine sahip olan Cedevita’da iki isim bu maçta olmayacak. Ukic ve Thomas’ın yokluğunda rotasyon biraz daralacak. Bu durumda M.Bilan, F.Pilepic ve N.Gordic’e çok büyük iş düşecek. Babic ve Delas gibi isimler de ekstra oynamak zorundalar.

Ukic’in yokluğunda Cedevita’nın oyun kurarken sıkıntı yaşaması son derece normal karşılanacaktır. Bunun üzerine bir de deplasman problemlerini eklediğimizde kötünün kötüsü Oktyabr biraz olsun ön plana çıkıyor. Çok düşük güvenle İY1 tercihinde bulunacağım. İLK YARI MAÇ SONUCU 1

716 Khimki – Limoges
Khimki uzun süre sonra Cantu deplasmanında mağlup oldu. Tempolu basketbol oynayan, seyir zevki yüksek bir takım görüntüsü çiziyorlar. Cantu karşısında Rice skor yükünü 25 sayıyla çeken isim olurken Koponen de klasik katkısını verdi. Fakat Monia, Honeycutt, Davis ve Lauvergne gibi isimler etkisiz kalınca mağlup oldular.

Limoges Euroleague’in ardından biraz daha rahat edebilir. Gerçekten o seviyenin takımı değillerdi. İlk maçta da PAOK’u 3. Çeyrekten itibaren düzen dışına ittiler ve kazanmayı başardılar. Batista, Curry, Gelabale, Smith ve Westermann gibi değerli isimlere sahipler. Moerman’ın da ekstra katkıları önemli oluyor. Fakat dış atışlarda inanılmaz sıkıntı yaşıyorlar. Khimki gibi potaya atış talimi yapan bir takıma karşı bu düelloda büyük sıkıntı yaşayacakları kesin.

Gönlüm Limoges’dan yana olsa da Khimki’nin temposu Limoges’a çok ters gelecektir. İlk yarıdan Khimki fark yaratacak bir skor bulabilir. 6,5 handikaba rağmen İLK YARI MAÇ SONUCU 1

 715 Unics Kazan – Nymburk
Unics’in kadrosu şu anda Eurocup’ın çok üzerinde olsa da ilk maçta Strasbourg’a karşı direnemediler ve 11 farkla kaybettiler. Jerrels ve Langford kısalarda etkili görüntü çizmeyi sürdürürken Kaimakglou, White ve Sanikidze verimsiz bir maç çıkardılar. Fischer’sız uzun rotasyonunda ciddi zorluklarla karşılaşmayı sürdüreceklerdir.

Nymburk düzen dışı oyunu nedeniyle bahis alırken 2 değil 3 kere düşündüğüm bir takım. İlk maçta da beklediğim gibi Zenit üstünlüğüyle geçti. Simmons her zamanki gibi iyi oynarken Washington ve Burns ona eşlik eden isimler olduklar. Fakat Houska, Welsch ve Benda gibi isimler etkisiz kalınca mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Top kaybı seviyesi bu noktada oldukça zorlanmayı sürdüreceklerdir.

Unics ilk maçın ardından bu maça biraz daha fazla önem verecektir. Maça daha iyi başlayacaklarını düşünüyorum. Çift haneli fark olabilir.  İLK YARI SONUCU 1