Kapat

142 Başakşehir – Ankaragücü Futbol Tahminleri 12 Mayıs

Başakşehir çok uzun zamandır sefasını sürdürdüğü liderlik keyfini kaybettiği puanlarla kaybetti. Tam 8 puanlık avantaj kullanılamadığını izliyoruz. Boz Baykuşlar zaten bu sezon şampiyon olmazsa bir daha başarabileceklerini sanmıyorum. Önlenemez düşüşün 3-4 tane sebebi var. Epureanu sakatlığı, Abdullah hocanın elince 3 forvet varken Robinho ısrarı, B planı devreye çıkartamamak olarak sıralayabilirim. Şimdi rakibi Rize maçını kazanmışken üzerlerindeki yük daha fazla olacak. Elia cezalı, Arda Turan, Epureenu sakatlıkları nedeniyle sahada olamayacaklar.

Ankaragücü alt sıralarda puanlar birbirine çok yaklaşmışken eğer kaybederse kalan 2 haftayı ciddi korku içine atar. Sarı lacivertliler bu sene tüm büyük maçların neredeyse hepsini çok iyi oynadı. Doğal motivasyon içine girdiklerini hatırlatalım. Mustafa Kaplan önce durdurup sonra vurmaya dayalı bir oyun planı hazırlamıştır. Cebrail cezalı, statü gereği oynamayan oyuncular dışında ciddi başka eksik bulunmuyor.

Bütün gücüyle saldıracak Başakşehir’e Ankaragücü katılırsa gol sınırı çok rahat aşılır.

Tüyolar
2,5 Altı/Üstü Alt2.15
Ev sahibi takımın bu sezon ligde oynadığı son 6 maçta 5 kez 2,5 ve altında gol atıldı. Medipol Başakşehir bu sezon, ligin son 6 sırasında yer alan takımlara karşı 11 maç oynadı, bu maçlarda 8 kez 2,5 ve altında gol atıldı.

Maç Sonucu 11.15
MKE Ankaragücü bu sezon deplasmanda, ligin ilk 6 sırasında yer alan takımlara karşı oynadığı 5 maçta 4 mağlubiyet elde etti. Medipol Başakşehir bu sezon, ligin son 6 sırasında yer alan takımlara karşı oynadığı 11 maçta 7 galibiyet elde etti. İki takım arasında oynanan son 5 maçta Medipol Başakşehir 4 galibiyet elde etti. İki takım arasında, ev sahibi takımın sahasında oynanan son 2 maçı Medipol Başakşehir kazandı.

İlk Yarı Sonucu 11.50
MKE Ankaragücü bu sezon ligde oynadığı son 2 maçta ilk yarıları geride kapattı. MKE Ankaragücü bu sezon, ligin ilk 6 sırasında yer alan takımlara karşı oynadığı 11 maçta 7 kez ilk yarıları geride kapatan taraf oldu. Medipol Başakşehir bu sezon, ligin son 6 sırasında yer alan takımlara karşı oynadığı 11 maçta 7 kez ilk yarıları önde kapatan taraf oldu. İki takım arasında oynanan son 4 maçta Medipol Başakşehir 3 kez ilk yarıları önde kapatan taraf oldu.

İki Takım Arasında Oynanan Son 10 Resmi Maçta:
Medipol Başakşehir 4, MKE Ankaragücü 2 galibiyet elde ederken 4 maç beraberlikle sonuçlandı.
Medipol Başakşehir 17 gol atarken, MKE Ankaragücü 15 golle karşılık verdi.
3 maç 2,5 gol altında, 7 maç 2,5 gol üstünde tamamlandı.
8 maçta karşılıklı gol olurken, 2 maçta taraflardan en fazla biri gol atma başarısı gösterdi.
5 maç 2-3 gol aralığında tamamlandı.
Medipol Başakşehir 7 ve MKE Ankaragücü 3 maçta ilk golü atan taraf oldular.