Kapat

143 Göztepe – Antalyaspor Futbol Tahminleri 5 Mayıs

Ligde geçen hafta lider Başakşehir’i yenerek kurtuluş yolunda çok önemli bir 3 puan kazanan İzmir ekibi, kader niteliği taşıyan maçta Antalya’yı ağırlıyor. Göz-Göz, Antalya’yı da taraftarlarının desteği ile yenerek rahat bir nefes almak istiyor. Galibiyet halinde puanını 33’e çıkararak kalan 3 maç öncesi büyük bir avantaj elde edecek. Tamer Tuna, Başakşehir maçında kazanan kadroda değişiklik planlamıyor. Sadece sakatlıktan çıkan sağ bek Gassama’yı onbire dahil edecek olan Tuna, Borges’i yine yedek bekleterek Deniz ve Jerome ikilisiyle oyuna başlayacak. Kanatlardaki tercihi ise yine Halil ve Serdar olacak. Kadu, Grillo, Agbenyenu ile orta alanda Yasin Öztekin ve ileri uçta da Nabil Ghilas’ın sakatlıkları devam ediyor.

Antalyaspor ligin rahat takımı olmasına rağmen son maçlarda belirleyici takım olacak. Çünkü önce Akhisar ardından Erzurum maçı derken Göztepe, Bursa maçları peşi sıra gelince alacakları veya dağıtacakları puanlar altın değerinde bulunuyor. Bülent Korkmaz şu ana kadar hiç gevşeme izni vermedi. Geçen hafta savunma ikilisi geri döndükten sonra daha iyi savunma yaptırıyor. Yapacağı kontra atak oyunu ile hızlı oyuncuları ile sonuca gittiğini biliyoruz. Aynı oyunu oynayacaklardır. Salih Dursun, Serdar Özkan sakat, Osman Çelik, Zeki Yıldırım, Ozan Evrim kadroya alınmadı.

Tüyolar
2,5 Altı/Üstü Alt1.70
Antalyaspor bu sezon, deplasmanda ligin son 6 sırasında yer alan takımlara karşı 4 maç oynadı, bu maçlarda 3 kez 2,5 ve altında gol atıldı. Ev sahibi takımın bu sezon ligde oynadığı son 7 maç 2,5 gol ve altında tamamlandı. Göztepe bu sezon, ligin ilk 6 sırasında yer alan takımlara karşı 11 maç oynadı, bu maçlarda 8 kez 2,5 ve altında gol atıldı.

Maç Sonucu 24.80
Antalyaspor bu sezon deplasmanda, ligin son 6 sırasında yer alan takımlara karşı oynadığı 4 maçta 3 galibiyet elde etti. Göztepe bu sezon ligde oynadığı son 5 maçta 4 mağlubiyet elde etti. Göztepe bu sezon, ligin ilk 6 sırasında yer alan takımlara karşı oynadığı 11 maçta 7 mağlubiyet elde etti.

Karşılıklı Gol Yok1.70
Antalyaspor bu sezon deplasmanda, ligin son 6 sırasında yer alan takımlara karşı 4 maç oynadı, bu maçlarda 3 kez taraflardan en fazla biri gol atma başarısı gösterdi. Ev sahibi takımın bu sezon ligde oynadığı son 6 maçta taraflardan en fazla biri gol atma başarısı gösterdi. Göztepe bu sezon, ligin ilk 6 sırasında yer alan takımlara karşı 11 maç oynadı, bu maçlarda 8 kez taraflardan en fazla biri gol atma başarısı gösterdi.

İlk Yarı Sonucu 24.75
Antalyaspor bu sezon deplasmanda, ligin son 6 sırasında yer alan takımlara karşı oynadığı 4 maçta 3 kez ilk yarıları önde kapatan taraf oldu. Antalyaspor bu sezon ligde oynadığı son 3 maçta ilk yarıları önde tamamladı. İki takım arasında oynanan son 3 maçta Antalyaspor 2 kez ilk yarıları önde kapatan taraf oldu.