Kapat

148 Bşb Erzurumspor – Fenerbahçe Futbol Tahminleri 20 Mayıs

Erzurumspor 10 puanlık seri ile çıktığı Malatya maçından puan alamayınca moralini biraz bozdu. Şimdi rakipleri berabere kalınca yine büyük bir fırsat doğdu. Eğer zaten rahatlamış bir Fenerbahçe’yi evinde yenerse son maça final için çıkar. İkili üçlü averajların hepsinde rakiplerinden zaten iyi durumda olduğunu hatırlatalım. İç sahada yine büyük bir taraftar desteği alarak sahaya çıkılacak. Emrah Başsan cezasını tamamladı takıma geri dönecek. Obe, Egemen sakat durumda. Hamza Hamzaoğlu bu kez çekinerek değil kazanmaya dayalı sert ve agresif oynatacaktır. Bu sene bütün büyük maçları iyi oynadıkları aklımda kalmış. Aynı senaryo gerçekleşebilir.

Fenerbahçe takımı son 2 maçını kazanarak bir anda alt sıralardan uzaklaştı. Artık büyük hayal kırıklığı yaşanan sezonda daha çok Fener ol projesi ve basketbol daha öncelikli sıradaydı. Takımın içinde son maçlarda iyi oynayan bir Soldado olduğunu söyleyebilirim. Elif Elmas cezalı, Mehmet Topal, Frey sakat, Volkan Demirel men cezası sürüyor. Ersun hoca kendisi adına gelecek sezona devam edip edemeyeceği açısından önemli bir maç olarak düşünebilirsiniz. Çünkü sarı lacivertliler zaten yeni sezonda tamamen kadrosunu değiştirecek.

Erzurumspor eğer hata yapmazsa kazanabilir.

Tüyolar
2,5 Altı/Üstü Alt1.85
BŞB Erzurumspor bu sezon, kendi sahasında ligin orta sıralarında yer alan takımlara karşı 5 maç oynadı, bu maçlarda 4 kez 2,5 ve altında gol atıldı. Ev sahibi takımın bu sezon ligde oynadığı son 4 maçta 3 kez 2,5 ve altında gol atıldı.

Karşılıklı Gol Var1.40
Fenerbahçe bu sezon, ligin son 6 sırasında yer alan takımlara karşı 11 maç oynadı, bu maçlarda 8 kez karşılıklı gol oldu. Misafir takımın bu sezon ligde oynadığı son 11 maçta 10 kez karşılıklı gol oldu.

İlk Yarı Sonucu X2.00
BŞB Erzurumspor bu sezon kendi sahasında, ligin orta sıralarında yer alan takımlara karşı oynadığı 5 maçta 4 kez ilk yarılar berabere tamamlandı.

Öne Çıkanlar
Bu sezon ligde, beraberliğine 3,15 oran verilen maçlar %100 oranında berabere tamamlandı. (1 / 1)
Bu sezon ligde, 2,4 (misafir takım oranı) oranına sahip takımlar %100 oranında galip geldiler. (1 / 1)

Ev Sahibi
7 maçla kendi sahasında en fazla mağlubiyet alan 3 takımdan biri.
Hakem Suat Arslanboğa yönetiminde çıktığı 2 maçta 1 galibiyet, 1 mağlubiyet elde etti.

Deplasman
Deplasmanda oynadığı son 7 maçta kalesinde gol gördü.
Hakem Suat Arslanboğa yönetiminde çıktığı 8 maçta 4 galibiyet, 1 beraberlik, 3 mağlubiyet elde etti.