Kapat

15 Haziran 2020 Günün En İddaa’lı 3 Banko Maçı!

Banko Maçlar ve Tahminleri

15 Haziran 2020 Günün İddaa Tahminleri ve Banko Maçları

Pazartesi günü bültende yer alan maçlardan en banko iddaa tahminleri ve banko maçlar sizinle. Paylaştığımız Banko maçlar ile hazırlayacağınız banko kuponlar sayesinde kaybetmeniz çok küçük bir ihtimal. Çünkü sitemizde yayınlanan iddaa tahminlerinin büyük bir kısmı tek bir kaynaktan değil global olarak en çok takipçisi olan iddaa uzmanlarının oynadığı maçlardan düzenlenmiştir.

Malmö – Mjallby
İsveç’te yeni sezon başlıyor. Maçlar seyircisiz oynanacak. Öneri olarak sunulan 5 oyuncu değişikliği hakkı İsveç’te de uygulanabilecek.

2 yıldır şampiyonluk yaşayamayan Malmö için bu yıl kritik. Son yıllarda buraların gediklisi olan bir camia için 3.sezon da şampiyon olamamak heves kırıcı olabilir. 1.5 yıl takımın başında kalan ve bu süre zarfında şampiyonluk yaşayamasa dahi takıma kazandırdığı oyun kimliği ve Avrupa Ligi’nde aldırdığı başarılı sonuçlar sebebiyle birçok kesimin takdirini kazanan Uwe Rösler ile yollar ayrıldı. Görevin yeni sahibi, son olarak Danimarka milli takımında yardımcılık yapan, efsane golcülerden Tomasson oldu. Tomasson’un daha önce bu seviyede deneyimi yok. 2 yıldır şampiyonluk yaşayamayan kulübün başına tecrübe konusunda noksanlığı olan böyle bir ismin getirilmesi soru işareti olsa da Malmö kadrosu ligin en geniş ve en iyisi. Bunu inkâr etmek olmaz. Yani takım sahaya hocasız çıksa dahi şampiyonluk adayı amiyane tabirle.

Rösler’in miras bıraktığı 3-5-2 ve oyun disiplinini tamamen değiştiren Tomasson, 4-2-3-1 benzeri sistemleri aşıladı yeni takımına. Tabii bu değişim ister istemez oyuncuların saha içindeki rollerini etkiledi. Bu değişime alışmak biraz zaman alacağından, ara ara yaşanacak problemleri anlamak gerekir. Rösler haricinde takımın ikonu, kaptanı Rosenberg’in de futbolu bırakması sebebiyle takımdan ayrılması önemli handikap ayrıca. Thelin, Molins, Berget, Antonsson ve son olarak Toivonen’in dahil olduğu forvet hattına problem yaşar diyebilir miyiz? Haksızlık olur. Bu bakımdan gücünden bir şey kaybetmemiş olmalı Malmö. Toivonen’in hazır olması vakit alacak. Haricinde de eksikleri var Malmö’nün. Safari, Thelin, Bengtsson gibi isimlerin ilk hafta maçında 11 olması beklenmiyor. Konuk Mjallby 2 yıl içinde 2 lig birden atlamayı başardı. Bu başarıda büyük pay sahibi olan hoca Milojevic’in ayrılması sorun teşkil edebilir fakat takımın gayet iyi yönetildiğini, transfer döneminde de kendi seviyelerini yukarı çekebilecek kaliteli hamleler yaptıklarını söylemem gerek. Sezonu böyle zor bir deplasmanda açacak olmaları şanssızlık tabii. Yine de kupada Djurgarden gibi bir rakibi saf dışı bırakan Mjallby’nin sezon geneli için dişli bir rakip olabileceğini söyleyebilirim. Malmö için de kolay bir maç olmayabilir. Seyirci avantajından da yoksun olacaklar. Ön alanda yaratıcı isim sıkıntısı yaşadıklarını gözlemlemiştik. Mjallby bunu avantaja çevirebilir. Devrede kaybetmezler.

Helsingborg – Varbergs
İsveç’te yeni sezon başlıyor. Maçlar seyircisiz oynanacak. Öneri olarak sunulan 5 oyuncu değişikliği hakkı İsveç’te de uygulanabilecek.

Tarihinde ilk kez en üst ligde mücadele etme hakkı kazanan Varbergs, ekonomik gücü sebebiyle kısıtlı hamleler yapabildi. Genç bir kadroya sahipler ve takıma katılan yeni isimler de pek buraları bilen isimler değil. Hatta takıımda sadece bir iki isim var buraların havasını solumuş. Bu da ister istemez bir tecrübesizlik sorununa tekabül ediyor. Mesela kupa maçlarında gayet iyi futbol oynayan bu kadro, tecrübesizlik ve beceriksizlik kurbanı oldu desem yeridir. Her ne kadar Hammarby’e farklı kaybetmiş olsalar da, 2-3 topu direktnen dönen ve istatistiklerde de net olarak maçın hakimi olan taraf kendileriydi. Dediğim gibi, biraz kalite ve tecrübe problemleri var. Yoksa oynadıkları oyun, uyguladıkları taktik anlayış gayet iyi. Bu noktada sihirli dokunuşları yapan hocaları Persson’a parantez açmak lazım çünkü saha içinde kaymaları çok iyi uygulayan ve birçok taktik anlayışa uyum sağlayabilen bu kadronun mimarı o. Oyuncularından birçok mevkide yararlanıp her türlü değişken yapıya uygun hareket etmelerini istiyor Persson. Açıkçası sezonun keyif veren takımlarından biri olacak diye düşünüyorum Varbergs için. Yaş ortalaması yüksek, son resmi maçını Kasım 2019’da oynamış bir Helsingborg karşısında da bunun avantajını yaşayabilirler. Tabii Helsingborg’un son derece tecrübeli kadrosunun da onlara üstünlük kuracağı noktalar olacak. En önemlisi daha kaliteli ve buraları yakından tanıyan isimlere sahipler. Granqvist, Randrup, Lindegaard, Abubakari, Jönsson gibi tecrübelerin artısı muhakkak olacaktır. Orta alan rotasyonundaki eksikler bu maç öncesi handikap. Hoca o bölgede ideal kadronun dışına çıkmak zorunda. Varbergs’in enerjisi, tarihinde ilk kez bu seviyede mücadele edecek olmanın vereceği iştah ve keyifli oyun anlayışı gibi detayların maçta baskın olacağını düşünüyorum. Helsingborg cephesindeki detayları da düşünürsek, karşılıklı gol izlememiz olası gözüküyor.

Falkenbergs – Hacken
İsveç’te yeni sezon başlıyor. Maçlar seyircisiz oynanacak. Öneri olarak sunulan 5 oyuncu değişikliği hakkı İsveç’te de uygulanabilecek.

Bu sezonki sürpriz adaylarımdan biri Hacken. Özellikle gol bölgesine yaptıkları iki kaliteli hamle ile önemli bir eşik atladıkları düşüncesindeyim. Gerek Söderlund, gerekse Tuominen birçok takımın sahip olmadığı kalitede golcüler. Jeremejeff ve Nasiruı gittikten sonra oraya takviye edilen isimlerden beklenen katkı gelmeyip, son olarak Paulinho da takımdan ayrılınca bu bölgeye takviye şarttı. Zaten ellerinde Ahmed Yasin, Irandust, Lundberg, Nilsson gibi isimler de var. Bu bakımdan hücumda sorun yaşama ihtimali düşük Hacken’ın. İşin kale, savunma ve orta alan kısmında da oturmuş bir düzene sahip olduklarından, zirvede sürprizler yapmaları beni şaşırtmaz. Falkenbergs en büyük küme düşme adaylarından biri. En üst ligde mücadele verdiği 4 sezonda en iyi sıralaması 13.lük olan bir camianın sezon hedefi için ekstra bir iddiada bulunmak yanlış olur zaten. Chibuike, Peter, Kizito ve Sylisufaj’dan oluşan hücum hattı en güçlü yönleri fakat daha ziyade uzun toplar üzerinden gol bulmayı gaye edinmiş bir ekibin, oyunu dikte edebilen, kuvvetli Hacken karşısında işi pekâla kolay olmayacaktır. Kadroyu genelde alt yapıdan isimlerle takviye eden takımın ekonomik olarak eli pek güçlü değil. Haliyle de ligde kalmayı başarmak öncelikli hedefleri. Geçen sezonun son haftasında çıkan mucize sonuçlar sonrası play-out dahi oynamadan lige tutunmuşlardı. Bu yıl işleri daha zor olacak. Hacken sezona kazanarak girer.