Kapat

172 Mk Dons – Chesterfield Maç Yorumu

Milton Keynes Dons ile Chesterfield, İngiltere Federasyon Kupası {StageName} ilk maçında karşı karşıya geliyor. Yeni yılın yani 2015 in ilk yorumumu İngilterede en çok sevdiğim takımlardan birisi olan Milton Keynes Dons ile yapmak istedim.. Zaten programda Cuma günü sadece 3 futbol müsabakası var.. Ben içlerinden en iyi bildiğim takıma yorum atıp sizlere bilgi vermek istedim.. Öncelikle 2015 yılı Birebin.com ailesine ve siz değerli üyelerine bol kazançlı bir yıl diliyorum… Sağlık ve huzurun yakamızı bırakmayacağı bir yıl olsun.. İyi dileklerimizi belirttikten sonra gelelim maçın analizine..

Ev sahibi ekip ilk maçta Chester a deplasmanda 1-0 lık skorla boyun eğmişti.. Milton ve Chester aynı ligde yer alıyorlar ve aralarındaki kalite farkı lige bakınca çok rahat bir şekilde görülebiliyor.. Zira ev sahibi Milton Liderlik kovalarken Chester ilk 6 için bile çok boğuşması ve iyi bir grafik yakalaması gerecek ki , hali hazırda hala ilk 6 da bile bulunmuyorlar.. Ev sahibi Milton iç sahada harika bir takım galibiyet yüzdeleri ve gol yüzdeleri bu ligin çok üzerinde..

Chester ise dış sahada vasat bir ekip.. Benim düşüncem Ligde konumu rahat olan Milton bu maça kafası rahat bir şekilde çıkacakken (ligdeki konumundan ötürü ) Chester ise bu turu geçerse zaten çok zorlanacağı lig yarışı içerisinde sıkışık ve dar fixtürlerine zorlu bir kaç üst seviye maç daha eklemek istemeyecekler diye düşünüyorum..

Ev sahibi takımda Danny Green, misafir takımda ise Daniel Jones cezaları nedeniyle karşılaşmada forma giyemeyecekler. tahminime gelince rakibinden 3-4 gömlek daha üstün olan Milton maçı zorlanmadan geçecektir.. MS 1