Kapat

18.10.2019 Banko Tahminler ve Banko Maçlar

18 Ekim 2019 Banko Maçlar ve Tahminleri

Valencia Basket – Anadolu Efes
Valencia ilk 2 hafta itibariyle gösterdiği performans ile daha çok hala Eurocup seviyesinde bir takım gibiler. Hafta sonu oynanan ACB maçında Barcelona deplasmanında çok iyi iş çıkarmalarına rağmen yine kazanamadılar fakat oyun içinde tutunmayı başardılar.

Jordan Loyd 30 sayılık performansıyla takımı taşıdı fakat istikrarlı olarak sürekli buralara oynamaları kolay değil. Anadolu Efes de istediği gibi başlayamadı fakat Larkin’in dönmesi ile önemli bir sorun çözücünün gelmesi Micic’in üzerindeki baskıyı da alacaktır. Hızlı bir toparlanma dönemi başlayabilir. Anadolu Efes kazanmaya daha yakın fakat Valencia’nın evinde maçtan kopmasını bek beklemiyorum. Handikapta kalabilirler. Handikaplı -7.5’dan Ms1 denenebilir.

Barcelona – Alba Berlin
Barcelona’da iyi oyun tartışılır fakat oyuncu kalitesiyle ve geniş rotasyonu ile deplasmanlardan 2 maç kopardılar bile. Mirotic çok etkili ve Valencia maçında 33 sayı attı. Malcolm Delaney ile de önemli bir uyum sağladı. Brandon Davies ve Arbines de uyum sürecini hızlıca atlatıp kalitesini göstermeye başladı.

Barcelona’nın maçı kazanmasını bekliyorum fakat ALBA’nın hücum potansiyalini göz önünümüze aldığımızda iyi bir oranla Deplasman TS 73.5 üstü denenebilir.

Olympiacos – Zenit ST Petersburg
Koç değişikliğine giderek Blatt ile yolları ayıran Olympiacos ilk maçında istediği farklı bir galibiyet ile aldı. Daha çok yerli rotasyonuna görev vererek kendi DNA’sına dönüş sinyalleri verdiler. Nikola Milutinov 17 sayı ve 14 rebound ile galibiyette belirleyici oldu. Spanoulis de Blatt’ın gitmesiyle beraber kendisini oyuna verdi ve 17 sayılık etkileyici performansa imza attılar.

Zenit, Euroleague’de iki maçta da hiç direnemedi. Ardından da VTB’de Novgorod’a mağlup oldular. Gustavo Ayon etkliyeci performans sergiliyor fakat takım savunma olarak vasatın altında. İşleri çok kolay değil. Olympiacos’un farklı galibiyeti denenebilir fakat ilk tercihim 160.5’dan altç