Kapat

184 Bursaspor – Akhisar Bld.G.Spor Maç Yorumu

Spor Toto Süper Liginin 16. Hafta mücadelesinde, Bursaspor kendi evinde Akhisarı konuk ediyor… Bursa Atatürk Stadı’nda oynanacak karşılaşmayı hakem Mustafa Kamil Abitoğlu yönetecek.

Bursaspor bu sezon Şenol hoca geldikten sonra kaliteli kadrosunun hakkını vermeye başladı diyebiliriz.. Hatta durumu küçük bir özetle geçmek gerekirse , sezon başında şuanda adını bile hatırlamakta zorlandığımız bir Gürcü takımı olan Chikura gibi bir takıma gol atmak ta zorlandığı için elenmek durumunda kalmışlardı.. Ama gürcü takımına gol atmakta zorlanan o Bursaspor şu anda 28 golle ligimizin en çok gol atan takımı konumundalar.. 3 büyüklerin son haftalardaki yüksek performansına ayak uyduran tek takım Bursa gibi görünüyor.. Ev sahibi ekip iç sahada taraftarıyla bütünleşen ve her zaman sert oynayan bir takım.. Bu kadar formdalarken ve karşılarında son haftaların en formsuz ekiplerinden birisi olan Akhisar var.

Akhisarda işler yolunda gitmediği için 10 haftadır galibiyeti unutan takım Mustafa Reşit akçayla yollarını ayırdı.. Zaman zaman bazı takımlarda hoca değişikliği işe yarasa da ( ki bu teze hala inanmıyorum ) ben Akhisarın bu deplasmandan puan çıkartmasını çok büyük bir sürpriz olarak görüyorum..

Ev sahibi takımda Fernando Belluschi, misafir takımda ise Bruno Mezenga cezaları nedeniyle karşılaşmada forma giyemeyecekler. Bu iki isimde takımları için çok önemli oyuncular.. Özellikle Belluschi… Ama Akhisarsporun formuuna bakınca maçı o kadarda etkilemeyecektir diye düşünüyorum.. Banko kuponlarda MS 1 güvenle alınabilir.. Sistemciler ise HD 1 işaretleyebilirler..