Kapat

194 Sassuolo – Udinese Maç Yorumu

Sassuolo sürprizlerine devam ediyor. Milan deplasmanında kolay pes etmeyeceklerini düşünerek ‘2.5 üstü’ önermiştim ama onlar daha ötesine geçip 2-1 kazandılar. Üstelik çok da güzel bir futbol sergilediler. Hafta içi o maçta galibiyet golünü atan formda Zaza ile sözleşme uzattılar. Şu anda takımda özgüven tavan yapmış durumda. Milan kapışmasına benzer şekilde cesur bir futbol sergileyeceklerini düşünüyorum. Afrika Kupası’na gider Taider, sakatlığı süren Manfredini forma giyemeyecek.

Udinese ise beklediğimi üzere kendi sahasında Roma’ya tek golle boyun eğdi. Böylece son 3 müsabakada sadece 1 puanla yetinmiş oldular. Roma karşısında belki çok ezilmediler ama özellikle işin hücum yönünde hiçbir üretkenlik gösteremediklerini söylemeliyim. Gol yollarında sadece Di Natale’ye bel bağlamaları temel sorun. Cezaları biten Heurtaux ve Pizzi’nin dönmesi önemli. Badu milli takımda, Muriel’in durumu belirsiz.

Udinese deplasmanlarda sürpriz puanlar topladı ama bu genelde rakiplerin bireysel hatalarından kaynaklıydı. İstekli ve cesur Sassuolo, Berardi ve Zaza ikilisiyle yine galibiyete yakın duruyor. MAÇ SONUCU 1