Kapat

197 Malaga – Villarreal Maç Yorumu

Malaga’da stoperler Sergio Sanchez ve Weligton ile orta saha Camacho sakatlığı süren isimler. Bu iki stoperin yokluğunda Malaga yeni bir stoper transferi yaptı, Bate’den Egor Filipenko’yu aldılar ve bugün kadroda.

Villarreal’de sol bek Jaume Costa cezalı durumda. Stoper Musacchio iyileşme sürecinde, yedek bek Jokic sakat, sağ açık Hernan Perez sakat.

İki takımda hafta içi kral kupasında mücadele ettiler. Genel olarak yedek isimlere şans verdiler. Bazı önemli isimleri ise son 15-20 dakikalarda görev yaptı iki takım adına da.

Malaga’nın defansif zaafları ve Villa’nın deplasmanlarda kolay gol bulabilen takım oyunu maçın yönünü benim için Villarreal tarafına çevirmekte. Kg var bahsini ön plana koyma nedenim ise Villarreal’in Jaume Costa’nın sakat olduğu dönemde onun yedeği Jokic de sakatken genç Adrian Marin ile oynadığı dönemde o bölgeden fazlasıyla açık vermiş olması. Marcelino da bunu o dönemde gördü ve bazı maçlarda sağ bek Rukavina’yı oraya çekti. Hafta içi kupa maçında da Rukavina’yı sağ önde 60 dakika oynattı Marcelino. Ben Rukavina’yı beğenen biriyim. Hatta kupa maçında da takımın bütün ataklarında O vardı. Ancak sol bekte oynamak için elverişli bir futbolcu değil. Malaga her iki kanadı da iyi kullanabilen bir takım. Rukavina ya da Adrian Marin hangi ikisi oynarsa oynasın Villa’nın sol bek zaafından gol bulabilirler. KG/VAR