Kapat

2.09.2019 Banko İddaa Tahminleri ve Banko Maçlar

2 Eylül 2019 Banko Maçlar ve Tahminleri

Nijerya – Arjantin
Nijerya, Rusya karşısında 2. yarıda 5 farklı öne geçtiği maçı kaybederek büyük fırsat kaçırdı. Fenerbahçe formasıyla Euroleague’de MVP olduktan sonra NBA’e gidip iki sezon oturan Ekpe Udoh’un sıfır katkı verdiği Nijerya, bu yenilgi ile 2. tur şansını oldukça azalttı.

Arjantin karşısında bir sürprize imza atmak isteyeceklerdir ama bu hiç kolay değil. Scola, Campazzo, Laprovittola ve Delia gibi yıldızlarının etkisiyle çok rahat bir galibiyet alarak kupa serüvenine başlayan Arjantin, bu maçı da kazanıp 2’de 2 yapmak isteyecektir.

Saydığımız isimlerin hepsi skor yönü güçlü oyuncular. Daha onlara Vildoza ve Deck gibi isimleri de katabiliriz. Nijerya, çok zor olsa da bu rakibe karşı bir sürpriz arayacaksa bunu ancak hücum ile yapabilir. Ancak bu alanda da Arjantin’e yetişmeleri pek mümkün değil.

İtalya – Angola
Sırbistan ile aynı grupta yer alan İtalya, organizasyona Filipinler karşısında aldığı 46 sayılık galibiyet ile başladı . Takım halinde çok iyi şut kullandılar ve Belinelli gibi Gallinari gibi isimlerini çok yormadan oynadılar. Datome saha içinden hiç kaçırmadan 17 sayı üretirken; Della Valle 17, Gallinari’de 16 sayı ile oynadı.

Angola ise beklenildiği üzere Sırbistan karşısında farklı bir yenilgi aldı. Kapasitesi belli bir takım. İtalya önünde fazla bir şey yapabileceklerini sanmıyorum. İtalya en az 25 sayı fark ile kazanır. Oranı biraz daha yükseltmek ve risk almak isteyenler ise 2.25’lik oranı ile 28.5 handikap barajından İtalya’yı deneyebilir.

Sırbistan – Filipinler
İtalya karşısında adeta bozguna uğrayan Filipinler şimdi daha sert bir savunmayla karşı karşıya kalacak. Normal şartlarda İtalya testini geçemeyen bir takımın Sırbistan karşısında daha da kötü hücum etmesini beklerim. Yalnız dikkat edilmesi gereken konu, Sırbistan’ın maça ne kadar asılacağı.

Sırbistan, tıpkı İtalya gibi gövde gösterisini bu maç biraz hafifletecektir çünkü hem Sırplar hem de İtalyanlar ilk maçta büyük gövde gösterisi yaptılar. Zayıf rakipler karşısında bunun bir değeri bana göre pek yok. Kendilerini diri tutup İtalya maçına hazırlanmayı ve tempoyu biraz daha ağırdan almayı tercih edebilirler.