Kapat

227 Atletico Madrid – Levante Maç Yorumu

Atletico’da stoper Miranda, sol bek Ansaldi ve sol açık Cristian Rodriguez kadroda yoklar. Yeni transfer Torres kadroda yok.

Levante’de en önemli eksik stoper Navarro cezalı durumda. Genelde 2. yarılarda değerlendirilen sol açık Ruben Garcia sakatlığı nedeniyle yok. Kadro dışındaki oyuncular; Héctor Rodas, Gavilán, Xumetra, Víctor Pérez ve Camarasa.

Atletico Madrid çarşamba akşamı Kral Kupasında Real Madrid’i ağırlayacak. Levante ise salı günü Malaga’ya konuk olacak Kupada.

Atletico için Ocak ayının ilk iki haftası zorlu maçlara sahne olacak. Kupadaki Real Madrid maçları arasında ligde de Barcelona’ya konuk olacaklar. Simeone tüm maçlar öncesi aslında kolay olmayacak bir takımla da karşılaşıyor. Levante özellikle kendi sahasında Atletico’yu zorlayan bir ekiptir. Deplasmanda da yalnız kapanarak değil, oynamaya çalışarak da Atletico’ya zor anlar yaşatabilirler. Atletico için 1-0 ya da 2-0 ile geçilebilecek bir maçı izleyebiliriz. Golü zor bulabilirler ve bu yoğun Ocak ayında bazı önemli isimler ikinci yarıda dinlenebilirler.