Kapat

237 Inter – Genoa Maç Yorumu

Mancini bir kez daha Juve’ye karşı dişlerini gösterdi. Zorlu Torino deplasmanında erken geriye düşmelerine rağmen mücadeleyi bırakmayıp 1 puanı kurtardılar. Eşitliği yakaladıkları son yarım saatte pozisyona giren taraftılar. Özellikle Icardi’nin boş kaleye atamadığı top onları galibiyetten etti. Bu iyi performansın ardından içi sahada büyük taraftar desteği bekleniyor. Zaten Podolski transferi takıma güç ve hava getirmişti, Shaqiri’nin de gelmesi olayı farklı boyuta taşıdı. Yalnız Shaqiri’nin bu hafta oynaması beklenmiyor. Kovacic ve Juan Jesus cezalı. İyileşen Vidic savunmaya monte edilecektir.

2 mağlubiyetin ardından içeride Atalanta ile berabere kalan Genoa ise sezonun belki de en kötü futbolunu oynadı. Bazen olur ya ne savunmada adam var, ne hücumda… Herkes kendi başına bir şeyler yapmaya çalışıyordu. Onlarda da Perotti ve Roncaglia cezalı. Yalnız teknik direktör Gasperini eski takımına karşı ekstra motivasyonla, sürpriz yapmaya çalışacaktır.

Mancini’li İnter henüz iç sahada kazanamadı, artık bu gidişatı kırmaları bekliyorum. Aklımda 2-1’lik bir skor var. Yani ‘2.5 üstü’, ev sahibi galibiyeti ve sistemde ‘handikaplı 0’ düşünülebilir. Handikaplı Maç Sonucu: X