Kapat

253 Fenerbahçe – Trabzonspor Maç Tahmini

Spor Toto Süper Lig 2014/2015 Sezonu 19. Hafta mücadelesinde, 42 puan 16 averaj ile lider durumda bulunan Fenerbahçe, 29 puan 4 averaj ile 6. sırada yer alan Trabzonspor ile karşı karşıya geliyor.

Trabzonspor ise ; – 8 maçla en fazla beraberlik alan 3 takımdan biri. İki takımda da hedefler 3 puan üzerine ( Lafta ) Kadıköyde ben Aziz Yıldırıma inanıyorum Fenerbahçenin hocalarla alakası yok.. FenerBahçe artık kendi dinamizmi kendi taktiksel duruşu stili oturmuş bir takım.. Kim gelirse gelsin, rakip kim olursa olsun Fenerbahçe son 5-6 yıldır sabırla geride top çevirip rakibi ve izleyenleri sıkıyor.. Kanatlardaki oyuncuların performansına bağlı olarak ( Caner ve Gökhan ) ileriye atılan uzun toplar ve ilerideki Siyahi oyuncalrın (webo özellikle Sow ve Emenike ) rakiplerin bireysel hatalarını affetmeyen özellikte oyuncular.. Belli bir oyun şablonu belli bir oyun planı olmadığı için belkide Diego gibi bir star takımda yer alamıyor.. Takımın bir kimliği yok.. Bir oyun şablonu yok.
Fenerbahçenin sadece kendi FENERBAHÇE kimliği var üzerinde İstanbul takımı olması 3 büyüklerden birisi 50 bin kişi ve seyirci baskısı ile gelen o kimlik.. Onun dışında benim hayalimdeki Fenerbahçe bu değil..

Trabzona dönecek olursak, sizlere Ersun hocanın ilk resmi maçında 4 orandan bu satırlarda sizlere G.sarayı Arenada yeneceklerini yazmıştım.. (çünkü ilk maç kaybedeceği bir şey yoktu ) yenilsede kim neden yenildin diyemeyecekti ve önde bastı 3 ledi.. Aynı Ersun Beşiktaş maçında ise 3 lük oldu.. Çünkü Önde basan bir Beşiktaş gördüler nefes aldırmadılar..
Şimdi ersun yanal kafasında kurgulamalı, bu kez ne yapacağını ? Önde mi basıcak ? geride mi bekliyecek ? Ersun önde basarsa bence Trabzon yenilmez.. Ama geride beklerse boğulurlar.. bu sebepten ötürü Taraf bahsinden uzak duruyorum.
Ama iki taraftaki golcüler Özellikle Cardozo gibi bir starın olduğu Sow Emenike Kuyt webo gibi isimler maçı üste taşımasını bilecektir.. MS Üst diyorum..