Kapat

257 Eibar – Atletico Madrid Maç Tahmini

Eibar’da sağ bek Boveda sakat. Defansif orta saha Dani Garcia cezalı durumda.

Atletico Madrid’te Gabi cezalı. Arda rahatsızlığı nedeniyle kadroda yok. Sol bek Ansaldi’nin de sakatlığı sürüyor. Tiago ve Koke kadrodalar.

Bu maçta aslında gollere yönelik bir tercih yapmak istiyordum. Gollü ve zevkli bir maç vardı aklımda ilk. Fakat Eibar’ın evinde üst düzey takımlara karşı oynadığı futbolu düşününce Atletico için zor bir maç gecesi yaşayabileceğimiz fikri biraz daha oturdu kafamda. Eibar evinde Villarreal ve Valencia ile oynarken birinde 1-0 galipken diğerinde 1-0 yenikken de aynı oyunu oynadı. Aynı güç kapasitesindeki takımlara karşı evinde agresif, bekleri de oyuna katan bir oyun oynarken, yukarıda saydığım iki takıma karşı kapalı, kontrollü ve hücuma az adamla çıkan bir oyun oynadılar. Bu maçta da Atletico’ya karşı bu şekilde bir oyun başlangıcı yapabilirler.

Atletico biraz hasarlı bir maçtan çıktı bazen bu tarz maçları atlatmak zor olabiliyor. Özellikle deplasmana gittiğinizde. Bugün 1.40’tan Atletico oynanmasını pek tavsiye etmem. 2 handikap açılsaydı Eibar’dan yana olurdum. Atletico’nun tek farkla kazanmasını bekliyorum, puan kaybı yaşama ihtimalleri de 1-1’lik bir beraberlikle olabilir. Handikaplı Maç Sonucu: X