Kapat

27 Aralık Hazır iddaa kuponu , Hazır bahis tahminleri

797 Darüşşafaka – Galatasaray
Daçka hafta içinde harika bir işin altına imzasını atacaktı. Fakat son 10 saniyede alınan 2 molayla kullandıkları 2 hücumu değerlendiremediler ve tek farkla Efes’e mağlup oldular. Maçın büyük bölümünde üstün görünen taraf olsalar da son çeyrekte hücumda bu kadar zorlanıp da maçı kazanmalarını beklemek olmazdı. Yine de verdikleri mücadele çok değerli. Shurna’dan geçen hafta pek fazla faydalanamasalar da bu maçtaki düzende ona boş şut imkanı sağlayacaklarını düşünüyorum. Vidmar içeride çok güçlü duruyor. Ermal ile mücadeleci ve sert bir rotasyon oluşturdular. Geçen hafta Ersin kötü şekilde maçı terk etti. Sakatlığı sebebiyle bu maçta oynayamayabileceğini düşünüyorum. Haihazırda Jamon Gordon ve Seibutis takımı sürükleyen isimler olarak göze çarpıyorlar. Taylor Brown ve Mehmet Yağmur’un da bu maçta ekstra işler yapabileceğini düşünüyorum.

Galatasaray neredeyse sil baştan kadro yapıyor. En son Aleks Maric kadroya katıldı. Geçen hafta da dar rotasyon sebebiyle maçın sonunu getiremeyip Karşıyaka’ya mağlup oldular. 7 kişilik rotasyon ile problem yaşıyorlar. Şu anda bir tek Arroyo takımı götürüyor. Sinan’ın ligde artan bir performansı var. Young takıma iyice adapte oldu. Micov da sakatlığı sonrasında toparlanmış gibi görünüyor. Yine de maçları kazanma noktasında bu rotasyon ile problem yaşamaları normal. Kötü form grafiği kısa vadede kolay kolay düzelmeyecektir. Üstelik de 3 gün sonra Zalgiris karşısında ilk TOP 16 maçına çıkacaklarken.

Daçka evinde başka oynuyor. Bu maçta da galip geleceklerini düşünüyorum. Ayrıca Efes karşıısnda zorlandıkları gibi Galatasaray karşısında hücumda zorlanmayacaklardır. Önceliğim 5,5 handikaba rağmen MS1 fakat 152,5 üst de hiç fena durmuyor. MAÇ SONUCU 1787 İstanbul Bşb – Karşıyaka
İBB geçen hafta 3. galibiyetini alarak biraz olsun morallendi. Fakat bunun tamamen Tofaş’tan kaynaklandığını düşünüyorum. Yine de kendilerini aşıp 76 sayı buldular. Bu noktada da Tofaş’ın sezon başından beri darmaduman olan savunmasının payının büyük olduğu fikrindeyim. Yine de galibiyet galibiyettir. Asıl bu hafta Karşıyaka karşısında oynayacakları oyun onların gidişatını belirleyecek. Sonraki iki haftada Galatasaray ve Daçka deplasmanına gidecekler. Kısacası işleri çok zor. Yine de Stepheson, Wright, Balazic ve Acker gibi isimlerle etkili olmaya çalışacaklar. Dış atışlarda ortalamalarının çok üzerine çıkmak durumunda kalabilirler.

Karşıyaka’da düşüş vardı. Geçen hafta geriden gelerek Galatasaray’ı yenmeyi başardılar ve biraz olsun morallendiler. Yine de beklediğimden fazla zorlandıklarını söylemek zorundayım. Hafta içi Cemal Nalga’yı kadroya kattılar. 5 numarada ciddi bir rotasyon problemi vardı. Palacios biraz daha dinlenme fırsatı bulabilecek. Mutlu Demir’den istenilen verim alınmadığı için Cemal’i her ne kadar beğenmesem de mantıklı bir transfer olarak nitelendirebilirim. Bu maçta Palacios ve Dixon yine coşacaktır. Ekstra olarak Gabriel ve Strawberry’nin de etkili olabileceği bir düzenle karşılaşacaklar. Diebler’ın konsantrasyon durumu nasıl olur bilemem ama ona da dış atışlarda iyi ekmek çıkabilir.

Handikap da anlamadığım şekilde düşmüşken avantajın net şekilde Karşıyaka’da olduğunu düşünüyorum. İBB düzen dışı bir takım ve hiçbir şekilde güvenilecek bir noktaları yok. KSK’nin rahat bir maç çıkarmasını bekliyorum. Önceliği İY2’ye versem de bu noktada 2/2 tercihinde bulunacağım.
İlk Yarı / Maç Sonucu: 2/2788 Ted Kolejliler – Tofaş
TED geçen hafta Trabzon’a direnemedi. 2 hafta üst üste kazanmışlardı ama seriyi daha fazla sürdüremediler. Tofaş karşısında Plisnic ve Aminu’ya çok iş düşecek. Pittman’ın daha daha fazla sorumluluk alması gerekiyor. Zaten hücumda Green ve Tucker iyi işler yapıyorlar. Bu performanslarını sürdürmeleri yeterli. Yerlilerden de sadece bir oyuncudan ekstra katkı almaları işlerini kolaylaştıracaktır.

Tofaş’a geçen haftaki oyunundan sonra bir daha kolay kolay güvenmem. İBB karşısında bu kadar kolay dağılan bir takımın kolay maç kazanıyor olmasını tamamen şansa bağlarım. Galatasaray karşısında galip gelen takımdan eser yoktu. Bu hafta da TED karşısında varlık gösteremeyeceklerini umuyorum. Wood ve Smith haricinde performansını beğendiğim bir maşka isim yok.

Tofaş’ın maçın sonunda oyundan düşmesini ve TED’in en az 5 farkla galip gelmesini bekliyorum.
MAÇ SONUCU 1799 Uşak Sportif Gençlik – Trabzonspor
Uşak son dönemde çok formsuz. Geçen hafta Gaziantep karşısında beklediğim gibi kaybettiler. Maçın sonuna doğru sürpriz bir çıkış yapsalar da bu onlara yetmedi. Bence asıl kritik olan 2 hafta önce kendi salonlarında kaybettikleri Telekom maçıydı. Bu maçlardan önce çok zor bir fikstürden çıkmışlardı. Şimdi ise Trabzon’u ağırladıktan Tofaş deplasmanına gidecekler ve Karşıyaka’yı ağırlayacaklar. Karşıyaka maçına kadar en az 1 galibiyet ile moral tazelemek zorundalar. Diğer yandan Galatasaray’ın Justin Carter’a kancayı takmasıyla problem yaşayabilirler. Zaten Warren, Buckner ve Carter üçlüsü takımı sırtlıyor. Fells’te biraz yükseliş var ama istikrar sağlamak zorunda. Carter bu üçlüden ayrılırsa Uşak’ın işi zora girer.

Trabzonspor sonunda kadronun hak ettiği konuma geliyor. Ligde 5 maçlık galibiyet serisi yaptılar. Geçen hafta da TED’i rahatça yendiler. Hardy, Stipanovic, Velickovic, Marshall, Lawal gibi değerli isimlere sahipler. Bost takımı fena yönlenirmiyor. Can Altıntığ’ın oyuna kattığı enerjiyi değerli buluyorum. Geçen hafta da hırsından bahsettiğim Nusret, TED karşısında muazzam bir maç çıkardı. Kendini göstermek adına bu oyununu sürdürebileceğini düşünüyorum.

Uşak adına çok zor maç. Trabzonspor’un kısa vadede pek kaybedecekmiş gibi oynamadığını gördük. Uşak ilk yarıdan belki bir sürpriz yaparak direnir ama maçın sonunda galip gelen tarafın Trabzsonspor olacağını düşünüyorum. 2,5 handikap avantajıyla MS2 diyorum. MAÇ SONUCU 2