Kapat

29.05.2019 Basketbol Tahminleri ve Banko Maçlar

29 Mayıs 2019 Banko Maçlar ve Tahminleri

791 Khimki – Unics Kazan
Serinin ilk maçındaki üstün oyununu sonuca yansıtamayan fakat bunu ikinci maçta başaran Khimki, sahasındaki ilk maçta Unics Kazan’a her çeyrekte en az 5 sayı üstünlük kurup farka koştu. Maç öncesi sezonun en değerli oyuncusu seçilen Shved buna yakışır bir performans gösterdi.

Playoff üçlük rekorunu geliştirdiler ve 18/36 üçlük attılar. Mickey istikrarlı performansını sürdürüyor. Timma burada yeniden doğmuş gibi oynuyor. Unics Kazan’da sakatlığı geçen Henry bu kez kadrodaydı. İlk maçların aksine bu kez ribauntlarda ezildiler. Bu kez hücumda karşılık vereceklerini ve yüksek skor çıkabileceğini tahmin ediyorum.

793 Fenerbahçe – Türk Telekom
Türk Telekom, serinin ilk maçında karşılaşmaya iyi başlayarak ilk yarıda 20 sayılık farkı yakalamasına rağmen mücadeleyi çift haneli farkla kaybetmişti. Özellikle Fenerbahçe’nin ikinci yarıdaki baskılı savunması karşısında çaresiz kalmışlardı. İkinci maçta ise epey çekişmeli geçen mücadeleyi zor da olsa kazanarak seriyi son maça taşımayı başardılar. Normal sezonun son haftalarında performansını yukarı çeken T.J Campbell, harika bir maç çıkardı. Campbell ve Landersberg ikilisinden 45 sayılık katkı geldi.

Fenerbahçe’de serinin ikinci maçında 5 farklı oyuncu skora katkı verse de galibiyete yetmedi. Bu kez rakibi savunmada durdurmayı başaramadılar. Kalinic 2/13 saha içi isabetiyle oynadı. Vesely’nin yokluğunda Melli ve Ahmet ikilisinden hiç katkı alamadılar. İlk iki maçı kaçıran Vesely’nin bu maçta da oynaması beklenmiyor. Son maçta yaşanan saha dışı olayları Fenerbahçe’nin bu karşılaşmadaki konsantrasyonunu yukarı çekecektir. Fenerbahçe’nin mücadeleye kararlı bir başlangıç yapacağını ve ilk yarıdan farkı çift hanelere taşıyacağını düşünüyorum.

796 Olimpia Milano – Sassari
Milano’nun sahip olduğu dev bütçeli kadroya rağmen aldığı istikrarsız sonuçlar sürpriz olmuyordu. Çeyrek finalde de sakatlık problemleri ile boğuşan Avellino’ya karşı 2-1 geri düştüler ve az kalsın 34 sene sonra lider olarak ilk turda elenen ilk takım olacaklardı. James’in sakatlığı farklı bir sistemle oynamalarına neden oluyor. Nunnally harika performans gösteriyor.

Micov’da büyük düşüş var. Playoff’a kulüp tarihinin en iyi derecesi olan 9 maçlık galibiyet serisi ile gelen FIBA Europe Cup’ı kazanmış Sassari, Brindisi’ye karşı 3 maçta da hücumda iyi performans gösterip kazandı ve turu geçti. Pierre harika bir form yakaladı. Thomas etkili performansını sürdürüyor. Geçen ay Sassari, Milano deplasmanında 93-79 kazanmıştı. Sürpriz yapabileceklerini tahmin ediyorum.