Kapat

29.07.2019 Banko Maçlar ve İddaa Tahminleri

29 Temmuz 2019 Banko Maçlar ve Tahminleri

468 Elfsborg – Kalmar
İki takımın da çok kötü bir dönemden geçtiğini söyleyebiliriz. Bazı ufak nüanslar kazanan tarafı belirlememize yardımcı olacak. Kalmar’ın sezonun başında iyi oynamasına rağmen karşılığını alamadığını söylüyordum ancak son dönemde hoca da üzerindeki baskı arttıkça felsefesini uygulayamaz oldu. 4 maçtır kaybediyorlar ve bu süreçte yalnızca 1 gol atabildiler. Oynadıkları futbol giderek negatife evriliyor. Sezon başından bu yana inanılmaz bir gol sorunları var. Daha da kötüsü bu deplasmana 9 eksikle geldiler ki bu eksiklerin içinde tecrübeli Elm kardeşlerin yanı sıra as kadrodan 2-3 isim daha var.

Hâl böyleyken Elfsborg deplasmanında tecrübesiz bazı isimler oynamak durumunda. Bulundukları konumdan dolayı bu eksikler muhakkak problem yaratır. Elfsborg da kötü durumda ancak hem iç sahadaki suni çim oyunları daha güvenilir, hem de kadroları Kalmar’dan daha tecrübeli. Ligde topladıkları 18 puanın 13’ü iç sahada ve hiç yenilgileri yok. Onlarda da hoca diken üstünde. Bu şartlarda kazanmaları gerek.

469 Helsingborg – Örebro
Örebro’nun geçen hafta 4-0’lık galibiyeti kimseyi yanıltmasın zira maçın başlarında Falkenbergs’in yararlanamadığı net fırsatlarda kaleci Jansson devreye girdi. Broberg ve Strandberg’in takıma dönüşüyle hücum hattının daha iyi duruma geldiğini ise rahatlıkla söyleyebiliriz. Rogic ve Gerzic de çok formdalar. Helsingborg’ta yeni teknik direktör Henrik Larsson 3 maçta 7 puan alarak iyi bir başlangıç yapmıştı ancak geçen hafta ilk yenilgisini AIK deplasmanında aldı. Normal karşılanabilecek o yenilgden sonra bu kez rakip daha uygun.

Geldiğinden bu yana iyi bir oyun felsefesi oturttu ve sahada değişen isimlere rağmen aynı oyunu oynatmaya çalışıyor. Yeni transferler sonrası eli de güçlendi. En büyük sorunları kalede. Joelsson’un sezonu kapatmasının ardından tecrübeli Lindegaard’ı transfer ettiler fakat uzun süredir maç ritminden uzak olan kaleci pek güven vermiyor. Örebro’nun tehlikeli gol ayakları, Helsingborg’un yeni transferleri ve hocasıyla birlikte yakaladığı çıkışa, iç saha faktörünü ekleyince, maç için önerim karşılıklı gol.

471 Lorient – Paris Fc
Geçtiğimiz sezon hayal kırıklığı yaratan bir performans sergileyen Lorient yeni dönemde hataları tekrarlamak istemiyor. Üst sıraları bu kez çok daha fazla tehdit edecekler. Hücum hattını Umut Bozok ile güçlendirdiler. Umut bu seviyede ciddi anlamda fark yaratacağına garanti gözüyle bakabileceğimiz bir oyuncu.

Genç ve potansiyelli bir takıma sahipler. Geçen seneden buraya mutlaka birikimleri oldu. Paris FC geçtiğimiz sezon playoff oynayarak sükse yapmıştı. Genç forvetleri Silla Wamangituka’nın da etkisiyle epey dikkat çekmişlerdi. Yine beklentileri aşabilirler. Ama bu müsabakada işleri çok kolay olmaz. Lorient evinde kazanmalı.