Kapat

297 Celta Vigo – Cordoba Maç Tahmini

Celta Vigo’da sağ bek Hugo Mallo sakat, diğer bek Jonny cezalı durumda.

Cordoba’da sağ açık Fede Cartabia cezalı durumda. Başka önemli bir eksikleri yok. Yeni transfeleri ofansif orta saha Heldon kadroda yer aldı.

Cordoba bir değişim sürecinde. Djukic’in gelmesiyle oyun olarak ivme kazandıkları gibi, yeni transferlerin sisteme uyumunun çabuk olması da onlara avantaj sağladı. Real Madrid maçını 2-1 kaybederlerken, tabelaya bakan kimileri için düşünce şu şekilde olabilir; Real Madrid zorlanmış ama yine de yıldızlarıyla kazanmış. Gerçekte ise Cordoba galibiyeti kaçırdığı gibi Real Madrid’e de 3 puanı elleriyle verdi. Kısa boylu Fede’nin Bale frikik atarken barajda yer alması ve istem dışı elleriyle topu çelmeye çalışması Real Madrid’e son dakikalarda penaltı olarak dönüyordu. Cordoba’nın yeni forvet hattı Bebe, Ghilas ve Andone üçlüsü Fede’nin de desteğiyle pozisyona girebilen, yaratan ve kaleye hızlı gidebilen bir dörtlü. Real maçına gelene kadar da bu oyunun sinyallerini Eibar ve Rayo maçlarında vermişlerdi. Celta maçında Fede olmayacak yerine Borja Garcia’nın forma giymesini bekliyorum. Fede’nin yokluğu tabi ki önemli yine de deplasman maçı olduğu için ve kontraları kovalayacakları için Borja Garcia ve Rossi ile de forvete iyi paslar atılabileceğini düşünüyorum. Yeni transfer Heldon da süre alabilir.

Celta’ya gelirsek Getafe maçında yine kötü oynamayı sürdürdüler. Pozisyon bulamadan bir gol attılar. Hediye gibi bir goldü, buna karşın maçın diğer bölümlerinde hiçbirşey yapmadılar. Hücumda iyi oynadıkları zamanlarda da skor bulmakta hep zorlandılar. İyi oynayan ve ivme kazanmış bir rakip karşılarındayken Cordoba tarafındayım. Bu maçta zorlanabilecekleri kilit nokta da sağ bekte alternatif bir ismin kadroda olmaması. Sağ ön oyuncusu Agusto mecburen orada yer alabilir.