Kapat

302 Rosenborg – Stromsgodset Maç Tahmini

Aalesund ve Haugesund engellerini 5-0 ve 0-6’lık skorlarla geçen ve sezona insanüstü bir başlangıç yapan Rosenborg, son yıllarda iç sahada kolay kolay kayıp yaşamadığı Stromsgodset’i konuk ediyor.

Stromsgodset; Adam Larsen Kwarasey (Kee), Abdi Ibrahim (Mid), Stefan Johansen (Mid/Att), Martin Ødegaard (Mid/Att), Ola Kamara (Att) ve Muhamed Keita (Att) gibi kilit isimlerini kaybetti ve 6 yıldır takımın başında yer alan teknik adam Ronny Deila da Celtic’in yolunu tuttu. Lige iyi başlayamadılar ve 2 maç sonunda yalnızca 1 puan toplayabildiler. Zaten bu değişimlerin ardından, kendilerinden yüksek bir performans beklemek hayalcilik olurdu.

Rosenborg, yalnızca bu sezona iyi başlamadı; Geçtiğimiz sezonun son 10-12 maçlık bölümünde de “Norveç üstü” bir oyun oynuyorlardı. Giden-gelen isimler tabii ki fark yarattı, ancak 80 ve 90’lı yılların makine düzeni ile işleyen kuzey takımlarına selam çakan bir sistem oturtmuş gibi görünüyorlar.

Geçtiğimiz sezon bu sahada oynanan maçı Rosenborg 4-1 kazanmıştı. Stromgodset’e karşı oynadığı son 6 iç saha maçının 5’ini kazanan ve 1’inde berabere kalan Rosenborg, bu galibiyetlerin 4’ünü en az iki farklı şekilde elde etmişti. Son 3-4 yılın Stromsgodset’inin daha güçlü olduğunu da unutmamak gerek. Oranlar -bana göre- düşük, ancak 1 ve H1 tercihleri dışında oynamaya değer pek de bir bahis bulamıyorum. Alternatif olarak 3,5+ denemesi de yapılabilir.

H1 (2,00) 3,5+ (1,80)