Kapat

305 Athletic Bilbao – Real Madrid Maç Tahmini

Hiç riske girmeden doğrudan Real Madrid galibiyeti diyorum.

A.Bilbao, benim meslek kariyerimdeki en büyük yanılgılarımdan biri olan maçta Espanyol’u 2-0 yenip, Kral Kupası’nda finale çıktı. Bahsimizin yattığı çok olmuştur ama tüm analizlerimde favori çıkan takımın (Espanyol) bu kadar acz içinde oynadığını çok az görmüşümdür. Nitekim orada A.Bilbao’nun da çok hırslı oynadığını söylemek lazım.

Gelgelelim Bilbao artık finale çıktığı için Avrupa Ligi’ne direkt gruplardan gitmeyi garantiledi. Artık puan durumunun üst tarafıyla işleri yok, alt taraftan kaçmaya çalışacaklar. Normal şartlarda Bilbao’nun rakibi başkası olsaydı hiç düşünmeden net şekilde direkt aleyhine oynardım fakat düşmanları karşısında rehavete kapılmayacaklardır. O yüzden handikap seçimini eliyorum.

Ev sahibi adına kötü gelişme ise orta sahanın defansif direncini sağlayan İturraspe’den sonra San Jose’nin de oynamayacak olması. Orada Gurpegui’yi kullanmayı düşünüyorlar ki, aynı başarıyı yakalaması imkansız.

Beni handikaplı Real Madrid’den uzaklaştıran bir diğer konu ise konuk takımın formsuzluğu. Modriç’ten sonra James’in de oynamaması sebebiyle orta saha organizasyonları çöktü. Kötü bir Elche galibiyetinin ardından yine kötü oynayıp, Villarreal’e takıldılar. Modriç yine riske edilmeyecekmiş, orta saha İsco, Lucas, Kroos olacak.

Yani özetle, Real Madrid zorlansa bile bilhassa rakibin orta sahadaki eksikleri sebebiyle kazanmaya yakın.

TAHMİN: 2 / ORAN: 1.25 / GÜVEN: 7