Kapat

305 Deportivo – Atletico Madrid Maç Tahmini

Yeni hocasıyla çıktığı ilk maçta Real Sociedad deplasmanında klasikleşmiş hatalarının dışında iyi oynayan ve tahmin ettiğimiz gibi puan koparan Deportivo, bu kez daha zor bir sınav verecek. Tabii bu maçta puan hesaplarının yanı sıra farklı bir psikolojiye de bürünecekler.

Hatırlanacağı üzere ilk yarıdaki maçtan önce iki takımın taraftarları kavga etmiş ve o kavgada 1 Deportivolu ölmüştü. Tribün grupları birbirinden nefret eden ekiplerin bu sınavına Atl.Madrid taraftarı alınmayacağı açıklandı. Bir ölçüde Deportivo taraftarı intikam istediğinden 90 dakika boyunca oyuna yoğun katılım gösterecek, hakem ile rakibi baskı altına almaya çalışacaktır.

Real Madrid eşleşmesinin ortasındaki Atl.Madrid’de teknik direktör Simeone, “Bana lig üçüncülüğü mü, yoksa Şampiyonlar Ligi’nde yarı finale çıkmak mı diye sorsanız; cevabım lig üçüncülüğü olur” diyerek bu maça ne kadar önem verdiğinin mesajını futbolcularına gönderdi. Diğer taraftan konuk ekipte Mandzukiç ile Mario sakat; Gabi ise cezalı. Şu fikstürde üçü de önemli kayıplar.

Bahis tercihime gelirsem; İki takımın da maçı çok isteyeceği ortada. Kalite olarak Atl.Madrid ama fiziksel olarak Deportivo daha iyi durumda. Çoğu Atl.Madrid maçındaki gibi gol sayısı ‘2-3’ dışına çıkmaz gibi görünüyor. Taraf bahsinden uzak duruyorum.

TAHMİN: TGS 2-3 / ORAN: 1.75 / GÜVEN: 7