Kapat

31 Ağustos EuroBasket 2017 Tahminleri ve Banko Maçlar

PERŞEMBE gününe ait yazarlarımızın Euro2017 Basketbol Tahminleri ve Banko Maçlar diyebileceği 6 maç sizinle… Günün en değerli maçlarını yaklaşık yarım gün boyunca analizi yapılıyor,Çıkan maçlar son bir defa kontrol edilip yorumu ile birlikte size sunuluyor.Buradaki amacımız size verdiğimiz iddaa tahminleri ile kuponlarınıza ekliyeceğiniz maçtaki riski azaltmak ve para kazanmanızı sağlamak.

commercial photography locations


788 İtalya – İsrail
Eurobasket 2017 başlıyor, keyifli bir Avrupa şampiyonası olacak.

İsrail takımı B grubunun ev sahibi olarak turnuvaya katılıyor, seyirci avantajı olacak, hazırlık döneminde bol skorlu, yüksek tempolu maçlar oynadılar, devşirme gard Howell & sacremento kings forması giyen Omri Caspri dışında tamamına yakını veteran Maccabilerden oluşan, 34 yaşındaki Pinini,33 yaşındaki Halperin ve 30luk Ohayonun temel yan parçalar olduğu hücuma yönelik kurgulanmış bir takım.

İtalyanlar; oldukça fazla hazırlık maçı oynadı, Nicola Mellinin ve Marco Cousinin pota altı sertliğine İsrail’in 40 dakika boyunca yanıt vermekte zorlanacağını ve bu 2 oyuncunun maçın kilidini açacağını öngörüyorum.İtalyanlar kazanarak başlar.

MS 1 (-2.5)

801 Slovenya – Polonya

Slovenya’da, NBA’in kalburüstü isimlerinden Goran Dragic takıma katıldı ve hazırlık maçlarında da formda olduğunu gösterdi. Real Madrid’in iki yıldızı da onların en önemli kozları. Bir tanesi devşirme statüsündeki Randolph ve diğeri de Avrupa Basketbolu’nun genç yıldızı Luka Doncic… Banvit formasıyla tanıdığımız Prepelic ve Muric de önemli roller üstlenebilir.

Karşılarında ise son dönemde düşüşte olan ve daha da önemlisi en önemli yıldızı Gortat’tan yoksun kalan Polonya var. Slaughter onları hücum performansıyla belli yerlere taşımaya çalışıyor ama takım olarak çok iyi savunma yaptıklarını söyleyemeyiz. Slovenya rakibinin bu acığını iyi kullanıp handikapı da aşıp kazanır.

963 İspanya – Karadağ
İspanya çok önemli eksikleri olan ülkelerden bir tanesi ama kalan isimlere baktığımızda yine en önemli şampiyonluk adayı olarak gösteriliyorlar. Özellikle Pau Gasol’ün özverisine saygı duymak gerekiyor. NBA’de kendisinin seviyesine yaklaşamayan isimler bile naz yapıp milli takımlarına gelmezken, çok büyük bir yıldız olan Gasol, yine büyük hırsla, kazanma isteğiyle takımda yerini alıyor. Kardeyi Marc Gasol de ağabeyinin izinden gidiyor ve o da takımda. Llull’ün hazırlık maçında çok ciddi şekilde sakatlanması morallerini bozsa da, NBA’den dönen ve CSKA Moskova ile anlaşan Sergio Rodriguez’in varlığı onları rahatlatıyor. Rubio, Navarro, Abrines gibi isimleri de hesaba kattığımızda yine çok önemli bir rotasyon oluşuyor.

Karadag’ı son hazırlık maçında Türkiye karşısında izleme şansı bulduk. Yetenekleri çok sınırlı bir takım. Barcelona’da oynayan Rice ile Coach Tanjeviç arasındaki sürtüşmenin sahaya yansımaması da imkansız. Bir tek NBA’deki temsilcileri Vucevic ile rakiplerine direnmeleri mümkün değil İspanya Ligi’nde önemli ekiplerde forma giyen isimleri de kadroda ama formda olmadıkları kesin. İspanya rahat bir galibiyet alacaktır diye tahmin ediyorum

banko maçlar

784 Almanya – Ukrayna
Almanya, Schroder’in liderliğinde üst sıraları hedefleyecek. Birçok takımın yıldız isimlerinin gelmediği düşünüldüğünde bir sürpriz gerçekleştirmesi beklenebilir. Bu nedenle turnuvaya iyi girmek isteyecektir. Almanya’da bir de bu sezon NBA macerasına başlayacak olan Theis var ama diğer isimlerin birçoğu da Bamberg ya da farklı bir ülke takımıyla Euroleague tecrübesine sahipler.

Ukrayna ise çok vasat bir takım görüntüsünde. Hazırlık dönemini de oldukça kötü geçirdiler. Geçtiğimiz hafta A Milli Takımımız’a hazırlık maçında 24 farkla yenildiler ve hiç umut vermediler. Almanya karşısında direnebileceklerini sanmıyorum.

787 Fransa – Finlandiya
Finlandiya’yı, Ay-yıldızlı ekibimizle oynadıkları hazırlık maçlarında izledik ve sistemlerinde çok şeyin değişmediğini yine görme fırsatı elde ettik. Dış şuta yatkın, erken top kullanmaya dayalı, uzunu da kısası da şutör olan bir ekip Finlandiya. Fransa da yine çok iyi bir kadro ile geliyor. Her ne kadar gözler milli takımı bıraktığını açıklayan Parker’ı arayacak olsa da, Avrupa’nın en iyi guardlarından bir tanesi olan De Colo, takımını çok iyi yönetiyor. Fransa kadrosunda Heurtel’in de bu yıl ciddi süreler aldığını görüyoruz.

Bu da hemen akıllara hücum yeteneklerini ama savunmada fazlasıyla dikkat çeken zaaflarını getiriyor. Zaten hazırlık döneminde de çok yüksek skorlu maçlar oynadılar. NBA yıldızları Diaw, Lauwergne, Fornier kadroda, Euroleague’de birçok takımın formasını terleten isimler kadroda… Yani Fransa, yine formda. Rakip de Finlandiya olduğuna göre ilk tercih üst olur bu durumda.