Kapat

338 Celta Vigo – Rayo Vallecano Maç Tahmini

Bu sezon oynadıkları tüm maçlara baktığımızda iki takımın çok iyi performanslarına şahit olduk. Üstelik o performansları son haftalara taşımayı da başardılar. Ancak bence Celta Vigo daha oturmuş bir ekip. Mavi-beyazlılar adeta taktik takımı. Belki varyasyonları çeşitli değil ama eğer rakip, bazı taktiklerine önlem almayı ihmal ettiyse cezayı kesiyorlar.

Celta’da Dehli-Orellana ikilisinin hafta arasında dinlenmesi de avantajdır. Ancak ön liberolar Radoja ile Pablo’nun yokluğu da bir o kadar sorun. Çünkü rakibin en büyük özelliği orta sahayı pasla geçmesi. O pasları kesecek iki isim de forma giyemeyecek.

Diğer taraftan hep bahsettiğim üzere Vallecano kendi futbolunu oynar, o üzerinde durduğum önlemleri almayı pek sevmez. Sahaya yine kazanmak için çıkacaklar, tempoyu ona göre ayarlayacaklar. Ayrıca 10 numaraları Bueno çok formda. Savunma arkası koşularını Fontas-Cabral ikilisi kesemeyebilir.

Sahasında Celta her zaman güvenilmesi gereken takımlardan birisi ama Vallecano’nun skor üretmesini beklediğimden karşılıklı gole oynamak bana mantıklı geliyor.

TAHMİN: KG var / ORAN: 1.60 / GÜVEN: 7