Kapat

339 Lazio – Sampdoria Maç Yorumu

İtalya’da 2 haftalık bir aranın ardından futbol heyecanı başlıyor.

Lazio olması gerektiği gibi ligin orta sınıf ve altı takımlarını yenerek 3. sıraya yerleşmişti. Yeni transfer Djordjevic’in hücumda beklenenden daha iyi katkısı onları bu noktaya getirdi. Eksik listesi halen kalabalık ama Candreva ve Biglia gibi 2 isim yeniden kadroya dönüyorlar. Ancak ilk 11’de başlamalarını beklemiyorum. Başkent ekibinin zayıf noktası savunması. Ciani ve Gentilletti yine yoklar. Cana tandemde yer alacak ve orada ağır kaldığını hep söylüyorum.

İlk 16 haftanın sürpriz takımı Sampdoria ise sadece 1 mağlubiyet aldı. Ligin kalburüstü ekiplerine karşı hep başabaş mücadele etmeyi başardılar. Teknik direktör Mihajloic buraya yine sürpriz için geldiklerini ve rakibi şoka uğratabileceklerini söyledi. Yalnız takımın en önemli isimlerinden Gabbiadini’yi (9 gol) Napoli’ye gönderdiler. Yerini doldurmak için çalışmalar sürüyor. Şimdi sistemde bir değişiklik olacak. Gerçi Mihajlovic belki de bu günleri düşünerek bazı maçlarda Gabbiadini’yi yedek bırakıp, takımını hazırlıyordu. De Slivestri sakat, Mesbah Afrika Kupası’na gitti.

Konuk ekip yine kolay pes etmeyecektir ve ilk önce savunmayı sağlam tutup, rakibin başlangıçtaki hızını kesmeye çalışacaktır. ‘İlk yarı 0’ hatta ‘0/0’ bile düşünülebilir.