Kapat

340 Cordoba – Granada Maç Yorumu

* Granada yenilmez *

Cordoba’da kadro henüz belli değil. Önemli bir eskik görünmüyor. Açıkladıklarında ekleme yaparım.

Granada’da as stoper Murillo yeni sakat. Sakatlığı süren isimler Martins, sol açık Rochina ve genç sol açık Machis. Defansif orta saha as isim Iturra cezalı. Dimitrievski, Nounkeu, Sissoko, Sulayman ve Success kadro dışındalar.

Djukic’in Cordoba’ya deplasmanlarda oynattığı futbolu beğendiğimi söylemeliyim. Ancak içeri geldiklerinde bu kapalı futbol işlerine yaramıyor. İki ekibi tartıya koyunca deplasmanlarda iyi oynayan ekipler olduklarını söyleyebilirim. Cordoba’ya içeride oynadıkları Deportivo ve Levante maçlarında şans tanımıştım. İki maçta da ortaya koydukları futbol kazanmaktan çok uzaktı. Evinde defans yapan bir takımla oynarken sürekli maçı forse etmek ve tempo yapmak zorundasınız. Atak sürekliliğini sağlayamayınca oyundan kopup gidebiliyorsunuz. Deportivo ve Levante maçları olgun atak geliştiremedikleri, pozisyon üretemedikleri maçlar oldu Cordoba adına. Bugün de fazlasını beklemiyorum onlardan. Şu durumda maçın alta yakın da şekillenebileceği düşünülebilir. Evet 2.5 gol altı çok görünen bir tercih. Ancak haftanın son maçlarında tüm takımlar puanlarını almış ve puan durumu şekillenmişken, son maçlarını yapan takımlar bu tabloyu gördükten sonra gollü maçlara da imza atabiliyorlar. Ben alt ve üst konusuna dokunmam bu maçta.

Maç beraberlik ağırlıklı geçebilir. Granada’ya yakın olmamın nedeni de, Granada’nın iki kanadını da hücum anlamında iyi kullanan oyunculardan kurulu olması. Cordoba bugün deplasmanda olsa gömülü oynayarak bu iyi kanatları etkisiz hale getirirdi. Ancak kendi evinde Nyom ve Foulquier’in kanadından muhtemel kontraları engelleyemeyecektir. Handikaplı Maç Sonucu: 2