Kapat

347 Athletic Bilbao – Almeria Maç Tahmini

21 Mart Cumartesi 23.00

A.Bilbao’nun bu sezon San Mames’te yenildiği 5 takımdan 3’üne bakalım; Granada, Cordoba, Elche… Eibar’ı ise yenememiş. Almeria ile Deportivo’yla henüz oynamadığını düşünürsek, ligin son 7 sırasındaki takımlardan sadece Levante’yi devirmişler.

Bu ne demek biliyor musunuz? A.Bilbao sıkıntılı rakiplerini küçümsüyor. Yenildiği maçların tamamını izledim, çok önde basıyorlar ama güçlü rakiplerle oynarken yaptıkları presi ve geri dönüşleri yapmıyorlar. Konuk takımda biraz hızlı adamlar varsa da bol pozisyonlar veriyorlar.

Bu bahsettiklerimden şuraya geleceğim; Arka arkaya şov yaparcasına maçlar kazanan ve ligde iddiasız konuma gelen A.Bilbao yine rakibi küçümseyebilir, Almeria’nın hızlı kenar adamlarının saldırılarına maruz kalabilir. O yüzden düşük oranı da hesaplayarak ‘1’ seçeneğini eliyorum. Ya sürprize gideceğim, ya da gol bahislerine. Almeria’nın formsuz görüntüsü yüzünden benim ilk tercihim ‘KG var’ olur. Sürpriz arayacaklar ilk yarıdan 2 yazabilir. Zira ev sahibi mağlup duruma düşerse var gücüyle yükleneceğinden gidişatı değiştirebilir.

A.Bilbao’da Aduriz’in sakatlığı yüzünden çok büyük ihtimalle oynamayacağını hatırlatırım.

İddaa Tahmini: KG VAR | | İddaa Oranı: 1,75