Kapat

361 Elche – Levante Maç Yorumu

Elche’de stoper Lomban cezalı, orta saha Mosquera sakat, sağ açık Rodriguez milli takımda. Kadroları henüz açıklanmadı ama başka bir eksik görünmüyor.

Levante’de sol bek Nikos ve forvet Barral cezalı durumda. Héctor Rodas, Gavilán ve Pedro López kadro dışındalar. Orta saha Pape Diop milli takımda. Orta saha Victor Perez de sakat.

İki takım da hafta içi kupadan elendiler.

Elche son maçlarında evinde skor bulabilse de maç kazanmakta zorluk çekiyor. Jonathas gibi ekmeğini taştan çıkarabilen ve neredeyse her pozisyonda kaleye etkili şutlar atabilen bir forvete sahip olmasına rağmen zayıf bir orta saha ile pozisyon veren bir savunmaya sahip olunca attığı kadarını da yiyor takım.

Levante’ye gelirsek Lucas Fernandez takımın başına geldikten sonra beraberlikler konusunda usta oldular. Zor yenilen bir takımları var. Gol yeseler dahi skorun artmasına izin vermiyorlar. Elche’ye göre daha dengeli bir takım olduklarını söylemem gerek. İki önemli eksikleri olacak maçta. Forvette Barral as takımın oyuncusu. Barral için etkili olduğu maçları daha çok deplasmanda değil de içerde izlediğimi söyleyebilirim. Barral’ın yokluğunda forvette Victor’un arkasında El Zhar’ın görev yapması bekleniyor. El Zhar’ın kupa maçları ile formunu arttırdığını takım için yararlı bir oyuncu haline geldiğini anlatıyorum. Sol bek Nikos da takımı hücuma taşıyan önemli bir figürdü. Yokluğunda genç Tono’nun orda oynamasını bekliyorum. Tono da ofansif yönü kuvvetli bir bek ama henüz tecrübesiz ve savunma anlayışında hatalar yapabiliyor.

Biraz daha deplasman tarafına dönük bir oyun bekliyorum. İlk golü Levante atabilir, Elche’de cevap vermek için uğraşabilir. Daha az riskli bir seçim için Levante yenilmez. Direkt beraberlik bahsini de 4/10 önerebilirim.

Takımların Muhtemel Maç Kadrosu

ELCHE: Tyton, Damián Suárez, Roco, Pelegrín, Domingo Cisma, Pasalic, Adrián, Aarón, Fayçal, Víctor ve Jonathas.

LEVANTE: Mariño, Iván López, Vyntra, David Navarro, Toño, Morales, Sissoko veya Simao, Camarasa, Rubén, Casadesús ve El Zhar.