Kapat

392 Almeria – Villarreal Maç Tahmini

Bu Maç 15 Mart’da Oynanacak Maçın Tahminidir.

Villarreal’de teknik direktör Marcelino’nun planları ters tepti. Tüm planını Avrupa Ligi’ne göre ayarlayan tecrübeli teknik adam, içeride alınan 3-1’lik Sevilla mağlubiyetinin ardından tur şansını büyük ölçüde bitirdi. Perşembe günkü rövanşta deplasmanda en az 3 gol atmaları gerekiyor ki, küçük çaplı bir mucize olur.

Şimdi bunun bilincindeler ve yeniden lige dönmek zorundalar. Şampiyonlar Ligi sıralamasının son basamağıyla aralarında 6 puan fark var, onu kapatmaya çalışacaklar. Tabii tahminimizi yaparken deplasmanlarda vasatı şu ana kadar geçemedikleri notunu da hesaplayacağız.

Almeria’nın durumu daha kritik. Son 4 haftada yalnızca 2 puan toplayabildiler, geçen hafta direkt rakipleri Elche’ye boyun eğdiler. Onlar adına can sıkıcı noktalardan birisiyse, mevcut taktiklerinin iç sahada kapanan rakipler önünde işe yaramaması. Bu bağlamda Villarreal de konsantre olduğu maçlarda geride sağlam durup, hızlı hücuma çıkabiliyor.

Taktiksel açıdan baktığımda konuk takımın favori olduğunu görüyorum. Tabii teknik direktörü Marcelino yine hayallere dalıp, bizi ters köşe yapmazsa. Villarreal’de oyunun yöneticisi Pina’nın dönüyor olması da pozitif gelişme.

TAHMİN: 2 / ORAN: 1.75 / GÜVEN: 7