Kapat

403 Athletic Bilbao – Barcelona Maç Tahmini

Belki o işi ligde en iyi siz yapıyorsunuz ama tempoyu düşürerek her takımı zora sokamazsınız. A.Bilbao, kendi futbolunu sergilediği, yani tempoyu düşürdü son 4 maçta istediğini aldı fakat şimdi karşısında Malaga ya da Levante yok. Çünkü bu kapışmada Barcelona hiç istemedikleri kadar yüksek tempolara çıkacak. Ayrıca hava hakimiyetinde ligin en iyisi olan Basklılar’ı topu yere indirerek de sıkıntıya düşürecekler.

Ev sahibinde İturraspe’nin sakatlığı da diğer çok önemli sorun. Çünkü genç yıldız kesiciliğinin yanı sıra bilhassa savunmadan ilk topların dağıtılması anlamında kilit görev üstleniyordu. Şimdi o görevi San Jose üstlenecek ama stoper menşeili bu oyuncunun aynı başarıyı yakalaması imkansız. Ve kaptırılan toplar özellikle bu maçta kalenizde 5 saniye içerisinde pozisyona dönüşebilir. Zira Neymar, Messi, Luis Suarez formlarının zirvesinde.

Şu sıralar sadece ligde oynayan ve eksiği bulunmayan Katalanlar dinlenmiş durumda. 2010 yılından beri kazanamadıkları San Mames’te şeytanın bacağını kırmaları için daha iyi fırsat olmaz. TAHMİN: h-2 / ORAN: 1.80 / GÜVEN: 8