Kapat

416 Athletic Bilbao – Rayo Vallecano Maç Tahmini

A.Bilbao’nun küme düşme hattıyla arasında sadece 5 puan var. Barcelona ve Real Madrid ile birlikte La Liga tarihinin küme düşmeyen 3 takımından biri olan Basklılar için düşmek kabus gibi bir senaryo…

Zaten o yüzden teknik direktör Valverde, Avrupa Ligi’ni ikinci plana atarak Torino deplasmanına Aduriz ve Susaeta gibi bu maçta çok ihtiyacı olan yıldızları götürmedi. Yine de İtalya’dan 2-2’lik avantajlı skorla dönerek moral kazandılar.

Vallecano’da ise peş peşe gelen 3 mağlubiyetin ardından teknik direktör Paco Jemez kadroya operasyon yaptı 2-0’lık Villarreal galibiyeti geldi. Yalnız o galibiyette Vallecano’nun iyi futbolunun ötesinde rakibin sahada yedekleriyle yer alması sebepti. Yani Paco o zaferden etkilenir de aynı kadroyla oynarsa hata yapar. Bu takıma Trashorras ile Baena’nın kesin girmesi lazım.

A.Bilbao, sezon başından beri bu tür maçları kazanamadı. Galibiyet için sahaya çıktıklarında defansif önlemleri unutuyorlar. Ve hiç yapılmaması gereken şekilde koordinasyonları kopuyor, geniş alanlar veriyorlar. Vallecano’da da bırakacakları alanları kullanabilecek Baptistao, Bueno ve Kakuta gibi hareketli isimler var.

Valverde yine hataya düşer mi bilinmez ama bahsimi onun keyfine bırakmayı düşünmüyorum. Karşılıklı gol atılma ihtimali daha kuvvetli.

TAHMİN: KG var / ORAN: 1.55 / GÜVEN: 7