Kapat

418 Levante – Malaga Maç Analizi

* Malaga yenilmez *

İlk maç skoru 2-0 Malaga lehine.

Levante’de stoper Navarro, sağ açık Morales, forvet Casadesús, oyun kurucu Ivanschitz ve orta saha Sissoko kadro dışındalar. Orta saha Victor Perez sakat, Pape Diop milli takımında.

Malaga’da orta saha Camacho, stoperler Sergio Gomez ve Weligton sakat. Başka bir eksikleri yok.

İlk maçta ofansif orta saha oyuncusu Juanpi’nin güzel golüyle erken öne geçen Malaga maçın ilk yarısında rakibine 3 net pozisyon verdi. Bu pozisyonlarda kaleci Ochoa her zamanki performansını sergileyerek skoru 1-0’da tuttu, maçın adamı seçildi ve Malaga’ya da büyük ihtimalle bu turu getirdi. İlk maç analizini yazarken altını çizdiğim nokta as isimleri olmayan Levante’nin yedeklerinin genç isimler değil, geçen sezonun as isimleri olduğunu ve pozisyon üretme anlamında iyi olacaklarından bahsetmiştim. Bu maçta da farklı bir oyun izlemeyiz. Levante yine pozisyonlara girer, tabi skoru bulabilir mi Ochoa’ya karşı gelinebilir mi o konuda tereddütlerim var. Ochoa maçı tuttuğu oranda morali bozulabilecek bir Levante’nin defansta da kırılgan hale gelebileceğini ve kontra ile Malaga’ya oyunu kazanmak adına şanslar vereceğini düşünüyorum.

Maç için ilk fikrim biraz daha beraberlik yönündeydi, Ochoa’nun bu performansı ile birlikte eğer oyun 0-0 giderse risk alabilecek bir Levante’nin mağlup da olabileceğini hesaba katmak gerekir. Çünkü Malaga 3 pasla kaleye inebilen oyunculardan kurulu bir takım. Çifte Şans: X2