Kapat

432 Almeria – Getafe Maç Yorumu

Almeria’da forvet Zongo ve sol açık Thievy milli takımlarındalar. As kaleci Ruben’in sakatlığı sürüyor. Forvet arkası Soriano iyileşti ve kadroda olabilir. Sağ bekler Michel Macedo ve Ximo haftasonu ligde cezalılar. Bu maçta 11’de olabilirler.

Getafe’de forvet Baba ve Lafita sakat. Sağ açık Yoda kadro dışında. Defansif orta saha Lacen ve as kaleci Guiata ile sol bek Escudero kadroda yoklar. Oyun kurucu Michel ve teknik direktör Contra takımdan ayrıldılar.

Getafe’nin yeni teknik direktörü Kike Sanchez Flores oldu. Kike Sanchez uzun bir zamandır La Liga’da görev yapmıyordu. Zaten Atletico Madrid’e Avrupa Ligi kupasını kazandıran bir ismin son 4 senedir İspanya’dan uzak olması, Birleşik Arap Emirliklerinde görev yapması üzerinde düşünülmesi gereken bir durumdur. Kike Sanchez’i Getafe analizlerinde ilerleyen zamanlarlarda çokca irdeleyeceğiz. Şu an için tek söyleyebileceğim; Getafe geniş bir kadrosu olmamasına rağmen hücumu da savunmayı da dengeli bir şekilde yapmaya çalışan bir takımdı. Kike Sanchez ile hücum yönünde zorlanan, hücum düşünmeyen bir takım haline gelecekler yavaş yavaş. Belki bu maçı kazanırlar bu çok önemli değil. İlk maçları çok da önemsemeyin. Ancak Getafe için ilerleyen haftalarda transfer yapmazlarsa skor anlamında zorluk çekecekleri maçları izleyeceğiz.

Almeria’da ise iki önemli forvet Afrika Kupasında olacak. Zongo’yu Juan Ignacio ligde kullanmıyordu ama bu maçta kullanabilirdi. Thievy’i ise as isim olarak değerlendiriyordu. Hücumun diğer önemli iki ismi forvet Hemed ve kanat forvet Edgar büyük ihtimalle lig için saklanacaklardır. Aynı şekilde orta alanın oyun kurucusu Corona da yaşı itibariyle lige saklanır. Weligton Silva, Soriano, Dubarbier, Azeez gibi isimlerin 11’de olabileceği bir maç bekliyorum. Juan Ignacio ilk iki maçında rakiplerin değerlendiremediği penaltılarla şanslı başlamıştı Almeria kariyerine, Malaga karşısında ise iyi bir deplasman oyunu oynadılar. Topu Malaga’ya vermelerine rağmen, oyunu kontrol eden hep onlardı. Levante’de çalıştığı dönemde Avrupa Liginde başarılı maçlar çıkarabilmişti bu oyunla. Almeria’da da aynı oyunu tutturabildi gördüğüm kadarıyla. Çünkü Valladolid takımıyla bu başarıyı gösterememişti.

İki takımında hücum bölgesinde zorlanabileceği az pozisyonlu bir maç bekliyorum. 2.5 gol altı ve beraberlik iki seçimim. MS/X