Kapat

435 Gamba Osaka – Kashima Maç Tahmini

Gamba Osaka, Seoul’ü Asya Şampiyonlar liginden eledikten sonra geçtiğimiz hafta Yokohama karşısına bazı asları dinlendirerek çıktı, ilk yarıda penaltıdan yedikleri gol ile geri düştüler. 60’tan sonra oyuna giren Patrick Anderson son dakikada beraberliği getirdi. Diğer forvet Lins kırmızı kart gördü.

Gamba adına sezon kötü başlamıştı fakat ritmi buldular, ligde son 2 maçtan beraberlikle dönmüş olsalar da kadro olarak (özellikle hücum hattı) ligin birçok ekibinden daha iyiler. Diğer takımlara kıyasla daha yoğun bir fikstürleri var, Asya Şampiyonlar Liginde’de yollarına devam ediyorlar.

Bu maçtanda 3 puan alamadan dönerlerse Şampiyonluk yarışından uzaklaşacaklar. Hoş geçen sene de arap atı gibi son 800’de (8 maçta) bütün rakiplerini ezip geçmiş ve şampiyon olmuşlardı.

Usami inanılmaz formda bir sezon geçiriyor, şu ana kadar (sezonu yarılamadık) tam 15 gol attı. Endo geçen seneden biraz uzak bir performans sergiliyor. Lins cezalı fakat asıl forvet zaten Patrick Anderson. Adına bakmayın İsveçli sarışın birşeye benzetiyor insan ama bu bildiğin Adriano gibi bişi 🙂

Kashima önceki senelerdeki gibi gol atmakta zorlanmayan bir ekip fakat aynı şekilde basit savunma hataları da yapıyorlar. Daha fazlasını atıpta kazanmak peşindeler. Ama Gamba Osaka’ya bu ne kadar işler belli olmaz. Kashima erken bi gol bulup soğuk duş etkisi yaratmazsa Gamba onların savunma zaaflarından faydalanıp ilk yarıdan fişi çekebilir.

1.85 kıymetli oran sene sonunda bunu 1.30’larda görebiliriz. Ayrıca iki takımda geride büyük açıklar veriyor. Bol gollü geçmeye aday bir maç.

Tahminler: İY 1 – MS 1 – KG var