Kapat

436 Al-Nasr Riyad – Lekhwiya Maç Tahmini

Yazdığım istatistikler sadece bu turnuvaya ait olanlardır;

Ev sahibinde as orta saha Abdulaziz Al Jebreen (3 maç 3 ü de 90 dakika ) ve forvet Mohammad Al Sahlawi (4 maç toplam süre 229 dakika ) cezalılar.Orta saha Ahmed Al Fraidi (4 maç toplam 193 dk ) ise sakat.

Lekhwiya da sadece as forvet Tresor Kangambu (4 maç 4 ü de 90 dakika ) cezalı durumda.

Bilgiler;

-Ev sahibi bu maçı alırsa diğer maçın sonucuna bakmaksızın gruptan çıkıyor.Beraberlik halinde Persepolis in evinde Bunyodkora kaybetmesini bekleyecek ki çok zor bir ihtimal.
-Lekhwiya Cuma akşamı Katar Kupasını kazandı ve moralleri oldukça yerinde.
-Lekhwiya nın başında Michael laudrup var.
-Al Nasr takımı Suudi arabistanın en popüler takımı ve bu ülkenin en fanatik taraftar grubuna sahip ki yarın 68 bin kişinin stadta olması bekleniyor.
-En önemli futbolcuları eski Trabzonsporlu Adrian Mierzejewski (bu turnuvada 5 maçta 2 gol 2 asist ) ve Uruguaylı forvet Fabian Estoyanoff (bu turnuvada 5 maçta 2 gol ).
-Lekhwiya da as defans İspanyol Chico Flores takımın her şeyi ayrıca genç orta saha Tunus lu Youssef Msakni (bu turnuvada 4 maçta 1 gol 2 asist) şimdiden Avrupa nın önde gelen takımlarının takibinde.

Benim tercihim bu maçta Laudrup faktörü,kadrosunda daha kaliteli isimlerin olması ,geçen sene gruptan çıkamamış olmaları sebebiyle Lekhwiya nın yenilmeyeceği yönünde oran 1.72…