Kapat

440 Luzern – Zurich Maç Tahmini

Hani bazı takımlar vardır, daha yakından takip edersin, sempati duyarsın. Luzern benim için öyle bir takım oldu. O da şöyle takibime takıldı aslında. Sezonun ilk yarısını ligin dibinde bitiren takım, devre arası kampında oynadığı 5 maçı kazanmıştı. Aranın 1-2 ay öncesinde de teknik direktör değişikliği yapmışlardı. Babbel göreve gelince oyun olarak bir kıpırdanma olmuştu ama skorlara yansımamıştı. Kamptan sonra ne olduysa bambaşka bir takım çıktı karşımıza.

Toplamda aldıkları 12 mağlubiyetin sadece 3’ü ikinci yarıda geldi. Yine aldıkların 11 galibiyetin 9’u bu dönemdeydi. Son 7 maçta 6 galibiyet, 1 beraberlikleri var. Hafta içi Young Boys’u deplasmanda devirerek altın değerinde 3 puanı hanelerine yazdırdılar ve son 2 maça Avrupa Ligi hedefiyle girdiler.

4. sırada yer alan Zürich’i yendikleri takdirde puanlar eşitleniyor. Üstelik son hafta iddiasız Sion’u içeride ağırlayacaklarından fikstür avantajına da sahipler. Puan eşitliği halinde Genel averajda da ibre kendilerine dönük.

Zürich’e bakarsak tam aksine ilk yarı zirve hesapları yaparken şimdi yerlerde sürünüyorlar. Son 13 maçta sadece 1 galibiyet alırken, 7 kez kaybettiler. Tam gaz ilerleyen moralli Luzern’e dur diyemezler. MS1