Kapat

440 R.Sociedad – Villarreal Maç Yorumu

* Beraberlik *

Sociedad henüz kadrosunu açıklamadı. Açıklandığında ekleme yaparım.

Villarreal’de yedek sol bek Jokic, genç sol bek Adrian ve sağ açık Hernan Perez kadroda yoklar. Forvet Uche dinlendiriliyor.

İlk maçta Moyes, bir deplasman takımı nasıl oynaması gerekiyorsa Sociedad’ı öyle oynattı. Güzel bir oyun kurgulamıştı. Forvette Finnbogason dışında bir alternatifi olabilseydi maçtan sürpriz bir şekilde de ayrılabilirdi. Maçın ilk bölümlerinde Finnbogason ayağına gelen net fırsatları değerlendiremedi. Genel olarak maçın hakimi tabi ki Villarreal tarafıydı. Onlar da golü maçın son bölümlerinde Cherysev ve Vietto sahaya girdikten sonra bulabildiler.

Bu maçta galibiyete ihtiyacı olan taraf Real Sociedad, beraberlikle yetinecek taraf da Villarreal olacak. Rollerin değiştiğini göreceğiz. Sociedad hücum edebilecek bir kadro sahaya sürebilir. Sakatlığı düzelen forvet Agirretxe’nin 60 dakikalık bir oyun gücü olduğundan bahsetti Moyes, ilk 11’e onunla başlayabileceğini düşünüyorum. Sol açıkta Chori’yi görebiliriz. Vela 11’de olmayabilir.

Villarreal ise evindeki maça da defansif bir takımla başlamıştı, bu maça da benzer bir takım çıkarabilir. Orta alanda iki defansif orta saha Pina ve Bruno’yu yanyana görebiliriz. Sağ tarafta iki beki arka arkaya kullanmıştı Rukavina ve Mario birlikte az süre almalarına rağmen uyumlu bir sağ kanat yaratabiliyorlar. Deplasmanda daha da etkin olabilirler.

Maç sonu için beraberlik 3/10 değerlendireceğim bir bahis. Sociedad’ın kadrosu geldikten sonra başka fikirlerim de olabilir.