Kapat

441 Granada – Sevilla Maç Yorumu

Granada’da sol bek Martins, stoper Murillo, sol açık Rochina, forvet Jhon Córdoba sakat. Orta saha Javi Marquez cezalı. Lig maçında sakatlanan kanat Piti, forvet Riki’nin da kadroda olması beklenmiyor. Genç forvet Isaac Success’de Caparros tarafından antremanlara alınmıyor ve Granada B takımıyla çalışıyor bir haftadır. Sol bek Juan Carlos’un birkaç gündür süren ateşi var onun da kadroda olması beklenmiyor. Son oynadıkları lig maçında cezası nedeniyle oynamayan defansif orta saha Iturra 11’de yer alabilir. Genç forvet Darwin Machis de sakat.

Sevilla’da M’Bia kadroda yok. As Kaleci Beto, forvet Bacca, sol bek Trémoulinas ve stoper defansif orta saha Carriço dinlendiriliyorlar.

Sevilla’yı beğenmediğimi her zaman söylüyorum. Emery’nin elinde evet hücum anlamında çok iyi bir kadro yok ancak bu kadro Celta karşısındaki gibi kötü oynamayı da kabullenebilecek bir kadro değil. Bu yüzden taraftarlar tarafından istenmeyen ve ıslıklanan birine dönüştü Emery. Öte yandan Emery bunun gibi iki maçlı eleme maçlarını da çok akıllı bir şekilde kurgular ve takımını oynatır. Kupa maçlarında kullandığı oyuncular zaten beğendiğim oyuncular. Bacca’yı kayıp olarak görmem, zaten kupada Gamiero ve Iago Aspas ikilisi birlikte oynarsa her takımın kilidini açabilecek oyuncular. Keza sağ açıkta Deulofeu ve sol açıkta Denis Suarez ile 4-4-2 çıkmaları muhtemel maça.

Granada’nın ise geniş bir kadrosu olduğunu hep söylerim. Bugün kimsede bu kadar forvet bolluğu yokken onlar farklı özellikte 5-6 forvete sahipler. Bu maç için ise Caparros net kadroyu öğlen gibi açıklayabilir. Yukarıda verdiğim eksikleri nedeniyle kadro kurmakta çok zorlanacağı da bir gerçek. Granada B ile cezalandırdığı forvet Isaac’a tekrar geri dönebilir. El Arabi büyük ihtimalle dinlendirilecektir. Isaac affedilirse onun yanında bir diğer fenç forvet Ortuna sahaya çıkacak gibi gözüküyor. Eğer Isaac sahada olmazsa hücum gücü çok az olan bir Granada izleyeceğiz. Çünkü kenar oyuncuları da skora katkı verecek isimler değiller. Defans hattında da as stoper Murillo’nun eksikliğinde Mainz görev yapacak ligde. Mainz ve Babin bu maçta dinlendirileceklerdir. Galatasaray’dan tanıdığımız Danny 11’de görev alırsa Sevilla bahisleri için güvenilir bir stopere sahip oluruz. Danny deplasmandaki Cordoba maçında ilk 11’de başlamış ve Caparros ona sadece 45 dakika dayanabilmişti. Granada’nın net kadrosu açıklanınca ekleme yaparım.

Granada’nın evinde hücumu daha fazla düşünmesi gereken iki ayaklı bu tur mücadelesinde, hücumu kısıtlı bir takımla sahaya çıkmalarını olası gördüğümden skor bulabilecek ve skora yakın takımın Sevilla olacağını düşünüyorum. MAÇ SONUCU 2