Kapat

460 Odd Grenland – Stabaek Maç Tahmini

Geçtiğimiz haftayı kötü oyun / iyi sonuç denklemi ile kapatan iki takım, Skagerak Arena’da kozlarını paylaşacak. İki takımın da güç kaybettiği aşikar; ancak Odd kaliteli hücum ayaklarıyla haticeye olmasa da, neticeye kolaylıkla etki edebiliyor. Molde deplasmanında topu rakibe bıraktılar ve üstlerine gelmelerine izin verdiler. 2-3 kez hücuma çıkıp, maçı 2-1 kazanmayı başardılar. İlk yarı 0-0’ı korumuş olmaları, maçın sonunun istedikleri gibi geçmesini sağladı. Maça kenarda başlayan 41 yaşındaki efsane santrfor Frode Johnssen, 46’da oyuna girip, 53’te takımı öne geçirmeyi başardı ve “Bu sezon da ölmedik Rıza baba” temalı sosyal mesajını taraftarı ile paylaştı.

Stabaek ise 2014 sezonunda 20 maçtan fazla oynamış 7 ilk 11 oyuncusunu kaybederek 2015 sezonuna başladı. Magne Hoseth, Franck Boli ve Fredrik Brustad gibi önemli isimleri keybetmişken belki gol veya goller bulabilirler, ancak eskisi kadar oyunu sürklase etmeleri çok çok zor görünüyor.

Odd Grenland’ın, Molde deplasmanından çıkardığı 3 puanı anlamlı kılabilmesi için Stabæk engeline takılaması şart. Gol yeseler de, kazanacakları bir maç kurguluyorum. İY2/MS1 denemesi için uygun bir maç olabilir.

Tercih : H1 (3-1 Skor)