Kapat

466 Real Madrid – Atletico Madrid Maç Yorumu ,Analizi

Atletico Madrid’te sol bek Ansaldi sakat. Diğer sol bek Siquera kadroya alındı ama durumu net değil.

Real Madrid’te sağ bek Arbeloa ve Modric sakat.

İlk maçta iki taraf adına dengeli bir oyun ve az pozisyon izledik. Maçın en kritik anlarında başrolde olan Sergio Ramos’tu. Daha 1. dakikada kornerde Raul Garcia’nın üstünden yükselip kafayı vurduğunda top az farkla auta gidiyordu. Atletico’ya penaltıyı getiren pozisyonu da Raul Garcia’ya karşı Ramos yapıyordu 57. dakikada. Jimenez 76’da kornerde Ramos’un tutması gereken adamken kafayı vurduğunda Ramos için bir hata daha haneye yazıldı. Real Madrid Valencia’dan 2. golü yediğinde yine kornerde Ramos’un eşleştiği adam Otomandi golü atıyordu. Tüm bunları neden anlattığıma gelirsek, her takımın zaafları vardır ve hiç bir takım yenilmez değildir benim gözümde. Real Madrid duran toplardan sezon başından beri gol yiyor. Ayrıca savunmaya yardım etmeyen iki açık oyuncusu Bale ve Ronaldo sayesinde rakipler kanatlardan rahat bir şekilde atak geliştirebiliyorlar.

İlk maçta Real adına sağ bekte Carvajal, stoperde Pepe ve Ronaldo ilk 11’de sahaya çıkmayan isimlerdi. Atletico’da ise sağ bek Juanfran, sol bek Siquera, Arda, Mandzukic, Koke ve Tiago ilk 11’de olmayan takımın as isimleriydi. Bugünün maçını analiz ederken ama Ronaldo yoktu bu yüzden Real Madrid yenildi gibi kolaya kaçan bir analize rastlarsanız Atletico’da da kimlerin olmadığını bilmenizi isterim.

Atletico için 2 gol ciddi bir avantaj. Ancak bu avantajı skor bulabildiği takdirde lehine çevirebilir. Simeone buradan 0-0 ile ayrılamayacağını çok iyi biliyordur. Ben ilk yarıdan gollerin çıkabileceği yüksek tempolu ve pozisyonlu bir maç bekliyorum. Belki maçta 4 gol izleyemeyebiliriz ama 3 gol mutlaka görürüz. İlk yarı 1.5 üstü de mutlaka değerlendirilmeli. Karşılıklı Gol: Var