Kapat

486 Rangers – Hibernian Maç Tahmini

* Rangers’da Seb Faure, Kevin Mbabu, Gael Bigirimana ve Shane Ferguson sakat.
* 37 yaşındaki tecrübeli isim Lee McCulloch iyileşti ve kadroda.
* Menajer Stuart McCall eldeki kadronun geçmişteki iyi örneklerler kadar kaliteli olmadığını söylerken, taraftar desteğine bu maçta her zamankinden daha çok ihtiyaçları olduğunu dile getirmiş.

** İskoçya sularını dolayısıyla da Rangers’ı bu sene çok ince takip etmedim ama kenara köşeye hep notlar aldım.
** Lewis MacLeod’un elde tutulamaması çok büyük kayıp. Daly+Boyd+Miller gibi tecrübeli isimlerin ligde attığı golün toplam 15 bile olmaması içler acısı. (3+3+7=13 gol)
** Rangers için sağlıklı bir Cammy Bell de çok önemliydi. Kalede onun olduğu 14 maçta sadece 1 kere sahadan boynu bükük ayrıldılar.
** Newcastle’dan kiralanan Haris Vuckic takıma katıldığı andan itibaren çok şeyi değiştirdi. Onun gol attığı ya da asist yaptığı 10 maçın sadece 1’ini kaybettiler.

* Hibernian’da raporlara göre eksik yok.
* Sezonu 2 Mayıs’ta noktaladılar ve İspanya’da yenilenme çalışmaları yaptılar.
* Menajer Alan Stubbs üzerlerinde stres olduğunu kabul ederken, buradan beraberlik ya da galibiyetle dönmek kadar, gol atıp tek farklı yenilgiyle dönmenin de Cumartesi günkü rövanş için avantaj olacağını söylemiş.

** Hibernian cephesini Rangers kadar takip etmedim.
** Aberdeen çıkışlı, İngiltere alt liglerini dolaşan Fraser Fyvie orta alanda önemli bir rol oyuncusu.
** Dundee United çıkışlı sağ açık Scott Allan’ı kadroda bulundurmak da büyük lüks.
** Son 5 lig maçında görev yapmamış ama bir diğer Dundee United ürünü sağ bek Keith Watson’ın ikna edilmesi büyük iş.
** Fransa doğumlu, Kongo milli Dominique Malonga ise kesinlikle takım adına sezona damga vuran isim. Son 3 lig maçını 3 gol, 1 asistle noktalamıştı.

İddaa Tavsiyesi: ALT (Eleme maçları, çift maçlı sistem. Rangers için yeniden ülkenin en tepesindeki SPL’de yer alma adına önemli maçlar. Buradan geçen bir de Motherwell ile uğraşacak. Gol at ve onu savun ama ne olursa olsun önce savun. Çok gol beklemiyorum.)